У Фінляндії закрили останню електростанцію, що працювала на вугіллі
У Фінляндії остаточно зупинили останню вугільну теплоелектростанцію “Салмісаарі”.
“Звичайно, ми не можемо сказати, що у Фінляндії більше не буде спалюватися жоден грам вугілля, оскільки існують різні варіанти вирішення кризових ситуацій, але це дійсно остання вугільна електростанція у Фінляндії, яка щоденно використовується у виробництві”, – сказав генеральний директор гельсінської енергетичної групи Helen Оллі Сіркка.
Для заміщення щорічного виробництва 175 МВт електроенергії та 300 МВт тепла на ТЕС “Салмісаарі” Helen планує використовувати електричні котли і теплові насоси, а також продовжить спалювати паливні пелети та деревну тріску.
“У довгостроковій перспективі ми маємо намір повністю відмовитися від спалювання”, – сказав Сіркка, додавши, що до 2030 року компанія має намір скоротити викиди на 5% від рівня 1990 року, а до 2040 року — повністю відмовитися від спалювання.
Він додав, що, попри чистий перехід, Фінляндія має третю в Європі найдешевшу електроенергію після Швеції та Норвегії, і що компанія Helen очікує, що загальна середня ціна на централізоване теплопостачання знизиться в середньому на 5,8% для своїх клієнтів цього року.
Закриття дозволить Helen скоротити свої викиди вуглекислого газу на 50% порівняно з минулим роком, а загальні викиди Фінляндії — майже на 2%, йдеться в повідомленні.
Екологічні кампанії Beyond Fossil Fuels зазначають, що відмова Фінляндії від вугілля є “майже повною”, оскільки дві невеликі електростанції в інших регіонах Фінляндії все ще використовують певну кількість вугілля у своєму виробництві, а третя вугільна станція залишається у стратегічному використанні для надзвичайних ситуацій або піків споживання.
- Дослідники з Японії за допомогою супутникових даних виявили, що концентрація вуглекислого газу в атмосфері Землі у 2024 році відзначилася найбільшим зростанням порівняно з попереднім роком за всю історію спостережень.
Іран поскаржився в Раду Безпеки ООН на “нерозважливі та агресивні” заяви та погрози президента США Дональда Трампа, назвавши їх “грубим порушенням міжнародного права” та основоположного Статуту ООН.
Австрійська залізнична компанія Österreichische Bundesbahnen розглядає можливість запуску поїзда до Ужгорода з сидячими вагонами. Це зокрема обговорили голова правління АТ “Укрзалізниця” Олександр Перцовський та генеральний директор ÖBB Андреас Матте, котрий завітав до Києва 2 квітня.
Британська співачка Дуа Ліпа виграла суд у справі про плагіат двох пісень 1979 року і 1980-х років.
Збитки автомобільних компаній Porsche та Mercedes-Benz Group через нові мита США на імпортні автівки можуть сягнути $3,7 мільярда.
Швеція оголосила про виділення 100 мільйонів крон (10 млн доларів) на оновлення своїх цивільних бункерів, закликавши громадян бути готовими до можливих військових загроз через агресію Росії проти України.