У Франції через снігову лавину загинуло четверо альпіністів

Джерело: BFMTV

У неділю, 25 лютого, у французькому Мон-Дорі на сімох альпіністів впала сніжна лавина. Внаслідок цього в масиві Сансі четверо людей загинули, а троє зазнали поранень.

У момент зсуву снігу семеро альпіністів все ще були прив’язані до мотузки. Поряд знаходилася група з двох осіб, які уникнули лавини і негайно подали сигнал тривоги. За словами представника субпрефектури, у групі деякі мали сигнальні маячки, що спростило пошук.

У загальній складності у рятувальних операціях брали участь близько півсотні рятувальників, включаючи членів високогірного відділу поліції, собачих спеціалістів, інструкторів та гірських патрульних.

Троє з померлих альпіністів були ідентифіковані, а їхнім родинам заявили про це ввечері. Серед них був відомий гід Девід Вігуру, співзасновник бюро гідів. Також серед загиблих був член служби швидкої допомоги та два члени альпійського клубу.

Четверо померлих були досвідченими альпіністами, які мали досвід у горах та були добре підготовлені.

Двоє з постраждалих залишилися абсолютно неушкодженими, а третій був під медичним наглядом через травму голови середнього ступеня важкості.

Прокуратура Клермон-Феррана розпочала розслідування, щоб встановити причини трагедії.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.