У Франції горить відомий Руанський собор (фото)

Джерело: Sky News

У Франції сталася пожежа у знаменитому Руанському соборі, відомому завдяки роботам Клода Моне. Вогонь охопив шпиль собору.

Відомо, що полум’я виривається з будівельного риштування біля верхньої частини собору, який відомий своїми трьома вежами.

Фото: Nicolas Mayer-Rossignol/ X

Готичний собор став знаменитим завдяки французькому художнику-імпресіоністу Клоду Моне, який неодноразово розписував його у 19 столітті.

“Пожежа почалася на шпилі Руанського собору. Причина на даному етапі невідома. Усі громадські ресурси мобілізовано”, – написав мер Ніколя Майєр-Росіньйол на платформі X.

Усіх із собору евакуйовано, а екстрені служби працюють на місці, повідомили регіональні посадовці. Вони також зазначили, що пожежа виникла на ділянці, де проводилися будівельні роботи.

Фото: X / ClareSweeney70

Навколо будівлі встановили огородження.

У НЕК Укренерго повідомили, що 23 липня заходи обмеження споживання діятимуть протягом всієї доби.

Близько 10 тисяч людей вийшли на вулиці Майорки в останній протест проти масового туризму. Місцеві жителі під час маршу в Пальма-де-Майорці в неділю, 21 липня, несли транспаранти з написами: “Ваш рай, наш кошмар” і “Туризм так, але не настільки”.

Станом на початок липня в Україні зафіксовано понад 10,2 млн пенсіонерів, згідно з даними Пенсійного фонду. Середня пенсія збільшилась на 8% цьогоріч та становить 5 816 грн.

22 липня Національний банк України ввів в обіг нову нумізматичну монету із зображенням безпілотника “Лелека-100”. Це друга монета серії “Збройні Сили України”, яка вшановує українську зброю та її творців.

Tesla оголосила про плани розпочати невелике виробництво гуманоїдних роботів для внутрішнього використання у 2024 році, повідомив генеральний директор Ілон Маск у понеділок. Це оголошення надійшло через кілька місяців після того, як Маск заявив про впровадження роботів до кінця 2024 року.