У Франції на партію Ле Пен подали в суд у зв’язку з корупційними зв’язками з Росією

Джерело: DW

Французька Радикальна ліва партія подала позов до суду проти партії “Національне об’єднання” Марін Ле Пен, звинувачуючи її у корупції та поширенні пропаганди РФ.

Згідно з заявою партії, яка подала позов, з 2014 року, коли “Національний фронт” отримав кредит від структури, близької до Путіна, “Національне об’єднання”та її керівництво були корумповані та підтримували поширення російської пропаганди.

Позивачі посилаються на журналістські розслідування, зокрема на матеріали The Washington Post, які вказують на намагання Кремля зменшити підтримку України в Франції. Розслідування стверджує, що партія Ле Пен відіграє ключову роль у просуванні російських наративів у французькому інформаційному просторі.

Крім того, в позові вказано на російський кредит, який “Національне об’єднання” отримало від “Першого чесько-російського банку” у 2014 році. За даними газети Le Parisien, партія розпочала платити за цей кредит лише у квітні 2022 року.

Доповідь слідчої комісії парламенту Франції в червні 2023 року також наголосила, що “Національне об’єднання” стало “трансмісійним ременем” РФ та повторює російські наративи. У позові стверджується, що стратегія зближення з Росією “прискорилася та закріпилася” після приходу Марін Ле Пен на посаду голови партії.

Естонія, слідом за Латвією та Литвою, заборонила в’їзд транспортних засобів з білоруськими номерними знаками, незалежно від причин перебування власника або користувача в Естонії чи Європейському Союзі.

За дорученням Головнокомандувача генерал-полковника Олександра Сирського у Збройних Силах України почали впровадження комплексної програми дій “Збереження життя військовослужбовців”.

Українські війська продовжують оборонну операцію на Лівобережжі Дніпра у Херсонській області, зокрема мовиться про території в районі села Кринки. Раніше низка ЗМІ розповсюдили інформацію про відхід українських сил з плацдарму у Кринках.

Згідно з даними поліції, станом на сьогодні, під час оборонної операції в селі Кринки на Лівобережжі Херсонщини зникли безвісти 788 українських військових у період з жовтня 2023-го по кінець червня 2024 року.

Згідно з наказом коменданта Херсонської області від 28 березня 2024 року, у регіоні впроваджено особливий режим в’їзду та виїзду на територію області.