Росія працює над зменшенням підтримки України у Франції – WP

Джерело: The Washington Post

Останнім часом Росія посилила спроби впливу на політичне середовище та суспільство Франції з метою зменшення підтримки України.

“Росія збільшує свої зусилля, щоби підірвати підтримку Києва з боку Франції, що є прихованим фронтом пропаганди в Західній Європі, який став частиною війни проти України”, – пише видання, посилаючись на розмови з ультраправими французькими політиками, а також на кремлівські документи.

У документації Кремля, доступ до якої отримала Європейська служба безпеки і з якою ознайомилися журналісти WP, вказується на першого заступника голови адміністрації президента РФ Сергія Кирієнка.

Зокрема йдеться, що він доручив кремлівським політтехнологам сприяти політичним розбратам у Франції. Головними інструментами при цьому обрані франкомовні соцмережі, а також політичні діячі, лідери громадської думки та активісти цієї країни.

“Ціль Москви – підірвати підтримку України та послабити рішучість НАТО”, – написано в документах.

Як розповіли у виданні, Кремль намагається посилити наративи про начебто шкоду, завдану французькій економіці через санкції проти РФ та зниження обсягів торгівлі через це.

Водночас зазначено, що французам загрожує “найглибша за останні роки соціально-економічна криза”. Серед інших московських тез мовиться, що постачання зброї в Україну начебто залишило Францію без зброї для самозахисту.

Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.  

NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.

Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.

Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.

90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.