У Франції оштрафували Google на €250 млн за порушення правил щодо використання контенту

Джерело: AP

Французький антимонопольний орган наклав штраф на компанію Google у розмірі 250 мільйонів євро за невиконання зобов’язань щодо виплат місцевим видавцям за їхні новини.

“Французька служба захисту конкуренції наклала на Google ще один великий штраф, пов’язаний з довготривалою суперечкою щодо виплат французьким видавцям за їхні новини”, – йдеться у повідомленні.

Як пояснили в антимонопольній службі, вони оштрафували Google через невиконання компанією деяких зобов’язань, які вона взяла на себе під час перемовин.

Американський технологічний гігант був змушений вести переговори з французькими видавцями новин після того, як у 2020 році суд підтримав рішення, посилаючись на директиву ЄС про авторське право від 2019 року.

У своєму блозі компанія Google заявила, що погодилася сплатити штраф.

Водночас там додали, що штраф “не є пропорційним” питанням, порушеним французьким наглядовим органом, та “недостатньо враховує” зусилля Google, спрямовані на вирішення проблем.

Франція була першою із 27 країн ЄС, яка прийняла директиву про авторське право, що надає видавцям та новинним компаніям можливість укладати ліцензійні угоди з онлайн-платформами.

Видання пише, що рішення антимонопольного органу є четвертим за багато років, спрямованим проти Google за недотримання компанією правової бази ЄС, що має на меті створити “необхідні умови для збалансованих переговорів між інформаційними агентствами, видавцями та цифровими платформами”.

Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.  

NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.

Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.

Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.

90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.