У Франції пограбували музей, виламавши коштовності з експоната, що є національним надбанням

Джерело: Barron`s

Озброєні грабіжники вкрали коштовності із роботи відомого паризького ювеліра Жозефа Шоме у музеї Ієрона, у муніципалітеті Паре-ле-Моньяль.

Мер муніципалітету Жан-Марк Несме розповів, що троє крадіїв увійшли у будівлю музею, тоді як четвертий стояв на варті зовні.

Грабіжники зробили кілька пострілів, перш ніж попрямувати до головного експонату музею – триметрової роботи “Via Vitae” 1904 року, виконаної з дорогоцінних металів, коштовностей та слонової кістки, що зображує життя Христа. Витвір містить 138 фігур, інкрустованих діамантами та рубінами, які вправлені у мармур та алебастр.

Зловмисники розпиляли броньоване скло електроінструментом, після чого вирвали з експоната фігурки із золота і слонової кістки, а також прикраси зі смарагдом.

За словами Несме, “Via Vitae” класифікується міністерством культури Франції як національне надбання, а вартість роботи оцінюється у 7 мільйонів євро.

На момент інциденту у музеї на першому поверсі перебував персонал та близько 20 відвідувачів, які були “травмовані” насильницьким вторгненням, додав мер.

Згідно з даними поліції, коли злочинці втікали на мотоциклах із місця злочину, вони розкидали шипи на дорозі, щоб завадити руху двох автомобілів, які їх переслідували.

Компанія Ferrero анонсувала випуск нового продукту в лінійці Nutella – Nutella peanut. Це перша смакова новинка бренду за 61 рік існування, яка з’явиться у продажу в США навесні 2026 року.

Німеччина запровадила додаткові заходи для протидії “тіньовому флоту” Росії в Балтійському морі.

Запропонований бюджет адміністрації Дональда Трампа передбачає закриття лабораторії на вершині гори в Гаваях, де з 1950-х років науковці збирають переконливі докази того, що зміна клімату спричинена саме людською діяльністю.

1 липня Сенат США проголосував податковий законопроєкт, запропонований президентом Дональдом Трампом.

Результати дослідження, проведеного науковцями із південнокорейських університетів Чунан та Йонсе, засвідчили, що перепрацювання може вливати на структуру людського мозку.