У Франції помер чесько-французький письменник Мілан Кундера

Джерело: ČT24.

У Франції у віці 94 років помер чеський і французький письменник Мілан Кундера. Деякі його твори присвячені темі сталінізму з позиції критичної оцінки політичних подій.

“Прозаїк і есеїст Мілан Кундера помер у віці 94 років. Разом з Кафкою і Гавелом він був одним із найвідоміших чехів за кордоном. Його неодноразово згадували як кандидата на Нобелівську премію з літератури”, – йдеться у повідомленні.

Романи “Жарт” і “Нестерпна легкість буття” принесли особливу популярність письменникові. Останніми десятиліттями він писав французькою мовою і навіть забороняв переклад своїх творів чеською мовою. Лише останнім часом він зняв заборону.

Біографія Мілана Кундери

Письменник народився у місті у Брно, Чехословаччина, але з 1975 року мешкав у Франції. Його твори були чеською та французькою мовами.

Свої перші вірші він написав під час навчання в середній школі, а після Другої світової війни підпрацьовував різноробом і джазовим музикантом. У виші майбутній письменник вивчав музику, кіно, літературу й естетику, а по закінченню працював асистентом і пізніше – професором на факультеті кіно Празької Академії.

Його виключили з лав комуністичній партії за індивідуалістські тенденції у 1950 році. Вже з 1956 року по 1970 рік знову перебував у лавах Комуністичній партії.

Його першу книгу опубліковано у 1953 році. Він став відомим після добірки віршів і 3-х томів оповідань “Смішні любові” (1968).

“Жарт” (1967), його перший роман, було присвячено темі сталінізму. У романах “Життя не тут” та “Вальс на прощання” у світовій літературі набув популярності письменник зі своєрідним поглядом на світ людини.

Він брав участь у “Празькій весні” після радянської окупації Чехословаччини у серпні 1968 року. За це його позбавили можливості викладати, а усі його книги вилучили з бібліотек країни. Прозаїка обвинуватили у співучасті в революційних подіях 1968 року. Надалі його позбавили можливості публікуватися.

У 1981 році він отримав французьке громадянство, а до того перебував там як політичний емігрант. Одним з його визначних творів вважається “Невимовна легкість буття”. У книзі автор вдався до осмислення подій “Празької весни”.

У Франції він вже написав “Безсмертя” (1990), “Неспішність” (1995), “Справжність” (1997), “Байдужість” (2000).

У боях за Україну загинув 30-річний доброволець з Австрії Ріхард С. 

Російська служба BBC і видання “Медіазона” змогли встановити імена понад 90 тисяч росіян, що загинули на війні проти України.

Ці вихідні обіцяють стати справжньою зимовою казкою — тепла, м’яка погода налаштує на прогулянки, поїздки чи сімейний відпочинок.

Вихідними, 25 та 26 січня, в Україні очікується хмарна та вітряна погода, але температура повітря буде високою.

У кожній війні завжди були безвісти зниклі, багато з яких залишились у цьому статусі назавжди….