У Франції школярі матимуть можливість вивчати українську мову як другу іноземну

Джерело: Укрінформ

З наступного року Міністерство освіти Франції запускає пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної в коледжах та ліцеях країни.

Про це повідомив надзвичайний та повноважний посол України у Франції Вадим Омельченко.

“Упродовж останніх років посольство працювало над можливістю введення української мови як другої іноземної. Дипломати були на постійному контакті з Міністерством національної освіти, була напрацьована аргументація на користь цього рішення. І от ми отримали результат”, – сказав Омельченко.

Як зазначив Омельченко, пілотний проєкт з вивчення української мови як другої іноземної на першому етапі буде реалізований у чотирьох академічних округах Франції: в Паризькому регіоні, Приморських Альпах, Версалі та Крете. Саме в цих регіонах наразі навчається найбільша кількість українських дітей, які перебувають під тимчасовим захистом у Франції.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.