У Франції судитимуться з ТікТок: соцмережу звинувачують у «доведенні до самогубства»

Джерело: TF1

Батьки 15-ти річної Марі, яка в 2021 році в Кассі наклала на себе руки, звинувачують китайську соціальну мережу у смерті своєї доньки. Це перша подібна справа у Франції.

У скарзі, поданій до суду, зазначається про “підбурювання та пропаганду або рекламу засобів вчинення самогубства”. Зокрема, ТікТок звинуватили у відсутності цензури контенту та використанні алгоритму, який пропонує відео користувачам.

Як розповіли у виданні, Марі транслювала відео, в яких згадувала про самогубство, і отримувала відповідний контент.

“Але ці відео не піддавалися цензурі з боку платформи, вони транслювалися на широку аудиторію, тож, ТікТок був винен у поширенні цього контенту”, – наголосила мама загиблої.

Відомо, що Кримінальний кодекс Франції забороняє “пропаганду або рекламу засобів самогубства”, проте, за словами експертів, у Франції віртуальні платформи мають статус хостів, а отже, не несуть відповідальності за коментарі та дії, вчинені внаслідок перегляду контенту.

Натомість з минулого місяця на європейському рівні набув чинності Закон про цифрові послуги, який зобов’язує найбільші платформи пропонувати систему рекомендацій контенту, що не базується на подібному алгоритмі. Відтак, платформи не повинні просувати лише ті відео, які ґрунтуються на звичках користувача.

Як зауважили співрозмовники видання, на сьогодні в Європейському Союзі не існує жодного судового рішення у подібних справах. Утім є прецедент у Великій Британії. Там у справі 14-річної школярки, яка вчинила самогубство в 2017 році, алгоритми Instagram і Pinterest були визнані частково винними.

При цьому в Сполучених Штатах Верховний суд США, відповідаючи на питання про роль алгоритму Twitter, постановив, що платформа не несе відповідальності.

26-річна швейцарська сноубордистка Софі Гедігер загинула внаслідок сходження лавини. Трагедія сталася в Альпах, неподалік від гірськолижного курорту Ароза.

Обраний президент США Дональд Трамп пообіцяв зупинити “трансгендерне безумство” у перший день свого президентства.

Організація ООН, котра надає допомогу в розслідуванні найсерйозніших злочинів у Сирії, заявила 23 грудня, що нова влада країни сприяла обговоренню співпраці під час візиту до Дамаска.

Двоє астронавтів Бутч Вілмор та Суні Вільямс, які опинилися на Міжнародній космічній станції на борту Boeing Starliner у червні цього року, не повернуться на Землю принаймні до березня 2025 року.

Талеб Аль-Абдулмохсен, підозрюваний у нападі на різдвяний ярмарок у Магдебурзі, залишив заповіт у машині, за допомогою якої скоїв напад.