У Франції заарештували хлопця, який заявив, що хоче «померти мученицькою смертю» на Іграх

Джерело: Sky News

Антитерористична поліція у Франції заарештувала 16-річного хлопця, який заявив, що хоче “померти мученицькою смертю” на Олімпійських іграх у Парижі цього літа.

Прессекретар повідомив у середу, 24 квітня, що хлопця заарештували після того, як він “публічно оголосив у соціальних мережах, що планує створити вибуховий пояс, щоб стати мучеником”.

Під час обшуку в будинку підлітка знайшли рукописні документи, в яких він нібито заявляв про підтримку “Ісламської держави”.

Прессекретар зазначив, що ведеться перевірка щодо наявності у нього справжніх намірів вчинити теракт.

26 липня запланована перша Церемонія відкриття Олімпійських ігор і у ній візьмуть участь близько 10 500 спортсменів, які центром Парижа.

Але президент Франції Емманюель Макрон заявив, що якщо виникнуть проблеми з безпекою, то церемонію можуть скоротити або перенести захід у приміщення.

Президент США Джо Байден повідомив, що має намір здійснити офіційний візит до країн Африки у лютому, після президентських виборів у Сполучених Штатах.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

22 травня адміністрація Байдена виступила проти рішення Іспанії, Норвегії та Ірландії визнати палестинську державу, повторивши, що, хоча президент США підтримує шлях до рішення про створення двох держав, він продовжуватиме його, закликаючи до дипломатичних переговорів між двома державами.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

Переможниця Премії імені Георгія Ґонґадзе, журналістка та медіаекспертка Тетяна Трощинська висловила вдячність усім за привітання та підтримку, опублікувавши на згадку текст свого виступу під час церемонії народження.