У фронтмена «A-ha» Мортена Гаркета діагностували хворобу Паркінсона

Джерело: The Guardian

Вокаліст і лідер норвезької попгрупи “A-ha” Мортен Гаркет повідомив, що в нього діагностували хворобу Паркінсона.

Як розповіли у виданні, Гаркет володіє унікальним голосом діапазоном у п’ять октав і світовим рекордом тривалості однієї ноти серед вокалістів-чоловіків у попмузиці. Артист зізнався, що через цей стан, який поступово пошкоджує мозок, у нього виникли проблеми з голосом.

“Проблеми з моїм голосом є однією з багатьох причин невизначеності щодо мого творчого майбутнього. Мені не хочеться співати, і для мене це знак”, – прокоментував Гаркет.

Учасник гурту Магне Фуругольмен повідомив, що вся майбутня діяльність, пов’язана з гуртом, буде “адаптована до ситуації Мортена”.

У 2024 році Гаркет переніс нейрохірургічну операцію в клініці Майо в США, щоб імплантувати електроди в ліву частину мозку, а потім у грудні аналогічну процедуру провели з правої сторони. Пристрої підключаються до невеликого апарату, схожого на кардіостимулятор, розміщеного під шкірою верхньої частини грудної клітки, який стимулює мозок, посилаючи електричні імпульси через електроди. Процедури привели до покращення його стану.

Гаркет розповів, що не сподівається повернути собі “повний технічний контроль” над своїм вокалом, але працює над піснями, “у які я дуже вірю, і відчуваю, що особливо в текстах є щось від мене іншого”.

“Я не впевнений, чи зможу завершити їх до випуску. Час покаже, чи вийдуть вони. Мені дуже подобається ідея просто взятися за справу, як пацієнт з хворобою Паркінсона та артист із чимось зовсім нестандартним. Все залежить від мене, я просто маю спочатку це вирішити”, – прокоментував співак.

Довідка. Гурт “A-ha” був створений в Осло в 1982 році. Гурт мав дев’ять синглів, що потрапили до топ-10 Великої Британії, включаючи “Take on Me та You Are the One”.

Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.

Життя британських монархів – це не лише урочистості й титули, а й постійна загроза безпеці. У 1980–90-х роках члени королівської родини неодноразово ставали мішенню замахів, спроб викрадення та нападів божевільних. Цей тиск особливо гостро відчувала принцеса Діана – одна з найвідоміших і найбільш переслідуваних ЗМІ жінок свого часу.

Національний інститут раку США (NCI), один з головних центрів боротьби з онкологією у світі, переживає масштабну кризу. Після десятиліть підтримки з боку обох політичних таборів і значного прогресу в зниженні смертності від раку, інститут опинився в епіцентрі різких скорочень, кадрових чисток та адміністративного хаосу – наслідків рішень адміністрації Дональда Трампа.

У Китаї вчені навчилися вставляти мікроконтролери прямо в мозок бджіл, щоб керувати їхнім польотом. Такі “кіборги” можуть стати новим інструментом для військової розвідки або пошукових операцій після катастроф.

Митні надходження до бюджету США за підсумками перших дев’яти місяців 2025 року вперше в історії перевищили $100 мільярдів. Такі дані оприлюднило Міністерство фінансів США у щомісячному бюджетному звіті.