У гавані Китаю виявили корабель, яким КНДР постачає озброєння Росії – Reuters

Фото: reuters

Джерело: Reuters

Супутникові знімки свідчать, що Китай надає причал російському вантажному судну, яке перебуває під санкціями США і яке РФ використовує для постачання озброєння з Північної Кореї.

За даними Британського аналітичного центру Royal United Services Institute (RUSI), мовиться про російське судно “Ангара”, яке від серпня 2023 року перевезло з КНДР до РФ тисячі контейнерів, імовірно, з озброєнням та боєприпасами.

Від лютого російське судно пришвартоване у східній китайській провінції Чжецзян. Тут розташована найбільша приватна судноремонтна компанія у Китаї.

Судно було ідентифіковано за допомогою транспондера унікальної системи автоматичної ідентифікації (AIS), який був ненадовго увімкнений, ймовірно, з міркувань безпеки під час навігації жвавою ділянкою Корейської протоки на шляху до Китаю.

Аналітики RUSI сказали, що “Ангара” прибуло до Китаю 9 лютого нібито для ремонту. До цього, у січні, судно було пришвартовано у портах КНДР та Росії з вимкненим транспондером. Після прибуття до Китаю транспондер знову вимкнули.

За даними RUSI, які відстежували його переміщення у межах проєкту, судно, здійснило щонайменше 11 поставок між північнокорейським портом Раджин і російськими портами з серпня 2023 року.

Офіційні особи США раніше висловлюй занепокоєння тим, що Китай таємно допомагав РФ у війні проти України.

Очікується, що саме ця тема стане головною на порядку денному зустрічі держсекретаря США Ентоні Блінкена, який цього тижня здійснює візит до Китаю.

Другий за рангом дипломат Державного департаменту США Курт Кемпбелл цього місяця заявив, що Вашингтон не буде “сидіти осторонь”, якщо Пекін збільшить свою підтримку Москви.

Представник Державного департаменту США сказав, що йому відомі “достовірні повідомлення з відкритих джерел” про те, що “Ангара” зараз пришвартована в китайському порту, і порушив це питання перед китайською владою.

“Ми закликаємо всі держави-члени виконати свої зобов’язання згідно з резолюцією Радбезу ООН 2397 (резолюцію ООН, яка обмежує торгівлю з КНДР та вимагає від держав ООН скасувати реєстрацію будь-яких суден, залучених до незаконної діяльності – ред.). Коли міністр Блінкен зустрінеться зі своїми колегами з КНР цього тижня, він обговорить низку проблем, зокрема війну Росії проти України та зв’язки між РФ та КНДР”, — сказав він.

Посольство Китаю у Вашингтоні заявило, що йому невідомі деталі, пов’язані з “Ангарою”, але що Китай “завжди виступає проти односторонніх санкцій і довгострокової юрисдикції, які не мають підґрунтя в міжнародному праві або мандаті Ради Безпеки”.

Міністерство закордонних справ Китаю також заявило, що не має інформації з цього приводу.

Раніше цього року США та десятки інших країн заявили, що поставки зброї Північною Кореєю Росії “грубо” порушують численні резолюції Ради Безпеки ООН.

Джозеф Бірн, науковий співробітник RUSI, сказав, що уряд Китаю повинен знати, що судно, яке перебуває під санкціями США, стояло на його корабельні.

“Якщо він дозволить (“Ангарі”) вийти з порту без огляду та щойно відремонтованому, то це свідчить про те, що Китай, ймовірно, не вживатиме жодних заходів щодо цих російських суден”, — сказав Бірн.

Президент США Джо Байден повідомив, що має намір здійснити офіційний візит до країн Африки у лютому, після президентських виборів у Сполучених Штатах.

Уряд Франції підтримав пропозицію Сполучених Штатів Америки використати заморожені російські активи на озброєння України, піднявши перспективу угоди на зустрічі міністрів фінансів G7.

22 травня адміністрація Байдена виступила проти рішення Іспанії, Норвегії та Ірландії визнати палестинську державу, повторивши, що, хоча президент США підтримує шлях до рішення про створення двох держав, він продовжуватиме його, закликаючи до дипломатичних переговорів між двома державами.

Ввечері 22 травня російські війська скерували авіаційну ракету на Дніпропетровщину. Українські оборонці знищили ворожу ціль у Синельниківському районі.

Переможниця Премії імені Георгія Ґонґадзе, журналістка та медіаекспертка Тетяна Трощинська висловила вдячність усім за привітання та підтримку, опублікувавши на згадку текст свого виступу під час церемонії народження.