Минулого місяця імпорт Китаєм російської нафти досяг рекордного рівня
Джерело: Reuters
Згідно з даними Головного митного управління, у березні Росія залишалася головним постачальником нафти в Китай.
Імпорт Китаю з Росії, включаючи поставки через трубопроводи та морські перевезення, зріс на 12,5% за рік до 10,81 мільйона метричних тонн.
Також накопичення російської сирої нафти для зберігання в стратегічних резервах китайської компанії CNOOC вплинуло на збільшення імпорту з Росії.
Дані консалтингової компанії Kpler прогнозують, що морські поставки з Росії досягнуть рекордного рівня в 1,82 мільйона барелів на добу.
Зазначимо, що попри обмеження, російська нафта знову продається за ціною, значно вищою аніж 60 доларів за барель – граничну ціну, встановлену країнами G7 у спробі позбавити РФ доходів для подовження повномасштабної війни проти України.
- Згідно з даними митниці, поставки вугілля з Росії до Китаю в березні знизились на 21% (6,92 мільйона метричних тонн) через санкції та імпортні тарифи.
- У портах Індії зафіксували три танкери з російською нафтою “Сокол”. Це свідчить про подальшу торгівлю між країнами, попри труднощі через санкції США.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.