Минулого місяця імпорт Китаєм російської нафти досяг рекордного рівня
Джерело: Reuters
Згідно з даними Головного митного управління, у березні Росія залишалася головним постачальником нафти в Китай.
Імпорт Китаю з Росії, включаючи поставки через трубопроводи та морські перевезення, зріс на 12,5% за рік до 10,81 мільйона метричних тонн.
Також накопичення російської сирої нафти для зберігання в стратегічних резервах китайської компанії CNOOC вплинуло на збільшення імпорту з Росії.
Дані консалтингової компанії Kpler прогнозують, що морські поставки з Росії досягнуть рекордного рівня в 1,82 мільйона барелів на добу.
Зазначимо, що попри обмеження, російська нафта знову продається за ціною, значно вищою аніж 60 доларів за барель – граничну ціну, встановлену країнами G7 у спробі позбавити РФ доходів для подовження повномасштабної війни проти України.
- Згідно з даними митниці, поставки вугілля з Росії до Китаю в березні знизились на 21% (6,92 мільйона метричних тонн) через санкції та імпортні тарифи.
- У портах Індії зафіксували три танкери з російською нафтою “Сокол”. Це свідчить про подальшу торгівлю між країнами, попри труднощі через санкції США.
У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.
7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.
7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.
Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.