Минулого місяця імпорт Китаєм російської нафти досяг рекордного рівня
Джерело: Reuters
Згідно з даними Головного митного управління, у березні Росія залишалася головним постачальником нафти в Китай.
Імпорт Китаю з Росії, включаючи поставки через трубопроводи та морські перевезення, зріс на 12,5% за рік до 10,81 мільйона метричних тонн.
Також накопичення російської сирої нафти для зберігання в стратегічних резервах китайської компанії CNOOC вплинуло на збільшення імпорту з Росії.
Дані консалтингової компанії Kpler прогнозують, що морські поставки з Росії досягнуть рекордного рівня в 1,82 мільйона барелів на добу.
Зазначимо, що попри обмеження, російська нафта знову продається за ціною, значно вищою аніж 60 доларів за барель – граничну ціну, встановлену країнами G7 у спробі позбавити РФ доходів для подовження повномасштабної війни проти України.
- Згідно з даними митниці, поставки вугілля з Росії до Китаю в березні знизились на 21% (6,92 мільйона метричних тонн) через санкції та імпортні тарифи.
- У портах Індії зафіксували три танкери з російською нафтою “Сокол”. Це свідчить про подальшу торгівлю між країнами, попри труднощі через санкції США.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.
Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.
17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії.
Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.