Через санкції в березні імпорт китайського вугілля з Росії знизився на 21%, – Reuters

Джерело: Reuters

Згідно з даними митниці, поставки вугілля з Росії до Китаю в березні знизились на 21% (6,92 мільйона метричних тонн) через санкції та імпортні тарифи.

У виданні зазначають, що поставки російського вугілля до Китаю знизились через нещодавні санкції США і відновлення Китаєм імпортних мит у розмірі 3-6 % цього року,  що змусило експортерів знижувати ціни.

Загальний імпорт вугілля Китаєм у березні залишився на рівні минулого року через надлишок пропозиції та низькі внутрішні ціни, до того ж багато покупців отримували лише імпортне вугілля, яке вони вже придбали за довгостроковими контрактами, повідомили ринкові джерела.

Індонезія, яка продає значну частину вугілля Китаю за річними контрактами на постачання, залишалася переважно найбільшим постачальником до Китаю протягом місяця.

Норвегія, Швеція та Фінляндія спільно погодили створення транспортного коридору для військових потреб. Відповідне рішення є відповіддю на потенційну необхідність перекидання збройних сил через кордони на тлі загрози з боку РФ.

Перед початком Вашингтонського саміту Північноатлантичного альянсу, Сейм Латвії звернувся до парламентів країн-членів з закликом підтримати заявку України на вступ до Альянсу.

Попри обмежений бюджет, міністр оборони ФРН Борис Пісторіус продовжує модернізацію своїх військ. За інформацією Spiegel, глава Міноборони планує придбати понад сотню танків Leopard у найсучаснішій комплектації на майже три мільярди євро.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті, станом на 22:00 20 червня. З початку доби відбулося 128 бойових зіткнень. Ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою.

Ер-Ріяд декларує нейтральну позицію у збройних протистояннях та використовує розширені дипломатичні можливості, аби покращити свій міжнародний імідж у сфері дотримання прав людини. Тому Саудівська Аравія охоче виступає посередником не лише щодо війни РФ проти України, а й на Близькому Сході, констатують аналітики.