У Генштаб заявили про 15 тисяч ліквідованих росіян за п’ять місяців Курської операції

Джерело: Генштаб

За п’ять місяців Курської операції українські військові ліквідували понад 15 тисяч росіян, знищили сотні одиниць техніки та взяли в полон 860 російських військових, які поповнили обмінний фонд.

Операція Сил оборони України в Курській області РФ, що розпочалася 6 серпня 2024 року, стала черговим етапом протистояння російській агресії та боротьби за Незалежність нашої держави. Вперше за 11 років війни бойові дії були перенесені на територію РФ.

У генштабі наголосили, що Курська операція мала на меті не допустити наступ ворога в Сумській області та створення “буферної зони”.

Операція змусила російських окупантів перекидати значні ресурси до Курської області, послаблюючи їхні позиції на інших напрямках фронту. Загарбники стягнули туди одні з найбільш боєздатних підрозділів повітряно-десантних військ, морської піхоти та спецпризначення. Також, РФ була змушена терміново просити допомогу у Північної Кореї, яка направила до РФ майже 12 тисяч своїх солдатів. Близько 4 тисяч із них уже ліквідовано, а частина підрозділів втратила боєздатність, — зазначили у повідомленні.

За п’ять місяців активних бойових дій загальні втрати росіян у живій силі склали понад 38 тисяч осіб, з них близько 15 тисяч – убитими.

Українські воїни знищили:

  • 104 танки;
  • 575 бойових броньованих машин;
  • 1 104 одиниці автомобільної техніки;
  • 330 артилерійських систем;
  • 12 РСЗВ;
  • 12 засобів ППО;
  • 1 літак;
  • 3 вертольоти;
  • 859 безпілотників;
  • 32 одиниці спеціальної техніки.

Окрім того, під час операції українські сили взяли в полон 860 російських військових, суттєво поповнивши обмінний фонд, що дозволило повернути додому сотні українських захисників, які перебували в російських в’язницях.

У Генштабі додали, що за проявлений героїзм та успішні дії під час Курської операції державними нагородами відзначено понад 2 000 українських військовослужбовців.

7 січня відбулося голосування за членів Громадської антикорупційної ради при Міноборони. В онлайн-голосуванні взяли участь 101 215 громадян України.

Державний секретар США Ентоні Блінкен завершив візит до Японії, подякувавши Токіо за підтримку України. У межах візиту він зустрівся з прем’єр-міністром Японії Шігеру Ішібою, з яким обговорив значний прогрес у двосторонніх відносинах між країнами.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 7 січня. З початку доби відбулося 159 бойових зіткнень.

7 січня президент Володимир Зеленський підписав закон №4156-Х, котрий передбачає формування списку організацій, що становлять загрозу національній безпеці України, зокрема через зв’язки із терористичними групами чи особами, засудженими за тероризм.

7 січня Печерський райсуд Києва продовжив до 7 березня запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для підозрюваного у державній зраді нардепа Євгенія Шевченка без права внесення застави.