У Гонконгу ув’язнили 12 осіб за штурм парламенту у 2019 році

Джерело: DW

Суд у Гонконгу засудив 12 осіб до позбавлення волі за штурм місцевого законодавчого органу під час продемократичних протестів у 2019 році.

Зокрема суд засудив 12 активістів до ув’язнення на терміни від 6,5 до 7 років. Однак фактичні періоди позбавлення волі будуть дещо скорочені, з урахуванням різних пом’якшуючих обставин, і складатимуть від 54 до 82 місяців.

Серед засуджених є актор Грегорі Вонг. Його ув’язнили на шість років і два місяці після того, як він не визнав своєї провини.

Тим часом активісти Вентус Лау та Оуен Чоу, які визнали провину, отримали 54 місяці 20 днів та 61 місяць 15 днів відповідно.

Як розповіли у виданні, сотні людей увірвалися до законодавчого органу Гонконгу (парламенту) в ніч на 1 липня 2019 року. Протестувальники розбили вікна та намалювали графіті на честь 22-ї річниці передачі британцями Гонконгу Китаю.

Це був найбільш жорсткий епізод у протестах, які спричинили запровадження суперечливого закону про національну безпеку в регіоні для боротьби з інакомисленням.

Загалом після протестів 2019 року місцеві правоохоронці затримали понад 10 000 осіб. Багато продемократичних активістів були заарештовані та покарані, іншим вдалося виїхати за кордон.

Також декілька громадських організацій і засобів масової інформації було розпущено.

Незавершена робота австрійського художника Густава Клімта “Портрет фройляйн Лізер” була продана на аукціоні у Відні за 30 мільйонів євро. Ця картина, втрачена майже століття тому і відома лише з чорно-білих фотографій, була віднайдена у приватній колекції.

У кінотеатрах Польщі стартує кінотеатральний прокат українського фільму “Я, “Побєда” і Берлін”, створеного за мотивами однойменної повісті Кузьми Скрябіна.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив у четвер, 25 квітня, що ризик військових інцидентів на білорусько-українському кордоні досить високий.

У Миколаєві сталася трагедія під час завантаження боєприпасів, внаслідок якої загинули двоє військовослужбовців Збройних Сил України, ще двоє отримали поранення. Державне бюро розслідувань (ДБР) розпочало кримінальне провадження за фактом інциденту, що стався 24 квітня 2024 року.

Сьогодні, 25 квітня, на вулиці Великій Васильківській в Києві зіткнулись службовий автомобіль поліціянтів та інше легкове авто, внаслідок чого правоохоронниця дістала поранення.