У Гонконгу ув’язнили 12 осіб за штурм парламенту у 2019 році

Джерело: DW

Суд у Гонконгу засудив 12 осіб до позбавлення волі за штурм місцевого законодавчого органу під час продемократичних протестів у 2019 році.

Зокрема суд засудив 12 активістів до ув’язнення на терміни від 6,5 до 7 років. Однак фактичні періоди позбавлення волі будуть дещо скорочені, з урахуванням різних пом’якшуючих обставин, і складатимуть від 54 до 82 місяців.

Серед засуджених є актор Грегорі Вонг. Його ув’язнили на шість років і два місяці після того, як він не визнав своєї провини.

Тим часом активісти Вентус Лау та Оуен Чоу, які визнали провину, отримали 54 місяці 20 днів та 61 місяць 15 днів відповідно.

Як розповіли у виданні, сотні людей увірвалися до законодавчого органу Гонконгу (парламенту) в ніч на 1 липня 2019 року. Протестувальники розбили вікна та намалювали графіті на честь 22-ї річниці передачі британцями Гонконгу Китаю.

Це був найбільш жорсткий епізод у протестах, які спричинили запровадження суперечливого закону про національну безпеку в регіоні для боротьби з інакомисленням.

Загалом після протестів 2019 року місцеві правоохоронці затримали понад 10 000 осіб. Багато продемократичних активістів були заарештовані та покарані, іншим вдалося виїхати за кордон.

Також декілька громадських організацій і засобів масової інформації було розпущено.

Конгресвумен Палати представників США від Нью-Джерсі та помічниця президента США Джо Байдена у його передвиборчій кампанії Майкі Шеріл зреагувала на відмову Дональда Трампа приїхати до України.

Фільм “Назавжди-Назавжди” української режисерки Анни Бурячкової покажуть на 43-му Стамбульському міжнародному кінофестивалі в межах програми International Competition.

Мешканці східної частини Європи – зокрема поляки та естонці – активно купують житло у західній частині континенту. Причина – повномасштабна російсько-українська війна.

Протягом доби російські армійці здійснили 2 226 обстрілів Донецької області, внаслідок чого загинуло двоє осіб, ще восьмеро – зазнали поранень.

Після масованих атак РФ на українську енергетику у Міненерго розглядають можливість підвищити тариф на електроенергію для українців.