У США ексватажка «Proud Boys» засудили на 22 роки позбавлення волі за напад на Капітолій
Джерело: CNN
Колишнього ватажка радикального угруповання “Proud Boys” Енріке Тарріо засудили до 22 років позбавлення волі за спробу перешкодити передачі влади від експрезидента США Дональда Трампа переможцю виборів Джо Байдену.
Як розповіли у виданні, вирок, ухвалений 5 вересня у Вашингтоні окружним суддею Тімоті Келлі, вважається найдовшим терміном ув’язненням щодо всіх винуватців нападу на Капітолій 6 січня 2021 року.
Тарріо затримали у Вашингтоні за кілька днів до заворушень. Утім, за словами судді, ексватажок, ймовірно, не був присутній у Капітолії під час штурму, проте “мав величезний вплив на події того дня”.
Зазначено, що перед оголошенням вироку Тарріо вибачився за “біль і страждання”, яких зазнали правоохоронці, законодавці та інші особи 6 січня, і пообіцяв “не мати нічого спільного з політикою, групами, вуличною активністю та мітингами”.
“Я завжди намагався триматися на вищому рівні, але мені це не вдалося. Я вважав себе морально вищим за інших, і цей судовий процес показав мені, як я помилявся”, – наголосив він.
Водночас він додав, що у листопаді 2020 року сталося те, чого він ніколи не очікував. “Мій кандидат програв. Я відчував, що в мене особисто щось вкрали”.
Відомо, що прокурор Конор Малроу описав Тарріо як особу з “токсичною здатністю контролювати інших”, яка “примножувала власну славу і статус, роздмухуючи полум’я насильства”.
За його словами, організація “Proud Boys” відіграла основну роль у нападі на Капітолій 6 січня, виконуючи вказівки Тарріо.
“Сьогоднішній вирок свідчить, що ті, хто намагався підірвати американську демократію, будуть притягнуті до кримінальної відповідальності”, – заявив директор ФБР Крістофер Рей.
- Спеціальний прокурор Джек Сміт оприлюднив свою справу про те, що колишній президент Дональд Трамп порушив кілька законів, був причетний до штурму Капітолія 6 січня 2021 року та намагався скасувати вибори 2020 року.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.