У Греції будували аеропорт, а знайшли святиню – що приховує 4000-річна споруда

Джерело: міністерство культури Греції 

На грецькому острові Крит під час розкопок знайшли дивовижну святиню. Припускають, що ця кам’яна будівля могла використовуватися для проведення релігійних обрядів, або з церемоніальною метою.

Цю споруду вперше помітили на висоті 495 метрів. Самі руїни мають площу 1800 квадратних метрів, і, якщо дивитися на них згори, то дуже нагадують величезне автомобільне колесо.

У своєму початковому стані святиня мала конусоподібний дах і була розділена на менші простори, а ті, в свою чергу, були оточені вісьмома ступінчастими кам’яними стінами висотою 1,7 метра. Сама будівля мала структуру лабіринтів, а приміщення сполучалися одне з одним через вузькі отвори.

“Розмір споруди, її архітектурне планування та складне будівництво вимагали значної праці, спеціалізованого ноу-хау та надійного керівництва”, – зазначили у міністерстві.

Приблизний вік споруди – майже 4000 років, її виникнення датовано мінойською ерою – від 3000 р. до н. е. до 1450 р. н. е. Саме в цей період на Криті будували перші споруди мінойської цивілізації.

Дослідники поки що губляться в здогадках стосовно справжнього призначення цієї унікальної історичної пам’ятки, але припускають, що вона, швидше за все, мала релігійне або церемоніальне призначення. Цю теорію частково підтверджують знайдені усередині рештки тварин.

“Можливо, її періодично використовували для ритуальних церемоній, пов’язаних зі споживанням їжі, вина та, ймовірно, підношень”, – пояснили у міністерстві.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель відреагували на замах на експрезидента США Дональда Трампа.

На заході Україні через аномальну спеку сталися пожежі на енергетичних обʼєктах. Всього сталися два інциденти.

Двоє людей у ​​різний час за останні вісім місяців намагалися вбити засновника технологічних компаній SpaceX та Tesla Ілона Маска.

В Україні 15 липня температура повітря місцями досягатиме +43 градуси. Завтра очікується, що в західних областях України можливі дощі та грози, в той час, як решта країни залишатиметься сухою.

Речниця міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова відреагувала на замах на експрезидента США Дональда Трампа, заявивши, що США буцімто розпалюють ненависть до політичних опонентів.