У Греції з липня запроваджують шестиденний робочий тиждень
Джерело: DW
У Греції влада дозволила роботодавцям з 1 липня запроваджувати шестиденний робочий тиждень.
Як розповіли у виданні, з липня працівники, зайняті у промисловості, роздрібній торгівлі, сільському господарстві та у сфері деяких видів послуг, повинні будуть працювати шість днів на тиждень, якщо так вирішить їхній роботодавець.
За шостий день їм виплачуватимуть надбавку в розмірі 40% денної зарплати.
У сферах туризму і громадського харчування це правило було введене ще з 2023 року.
Зазначається, що офіційна причина запровадження шестиденного робочого тижня – нестача кваліфікованого персоналу на ринку праці.
Влада Греції наголосила, що новий закон спростить управління в компаніях, скоротить до шести місяців випробувальний термін при прийнятті на роботу і зробить більш прозорими понаднормові години.
40-годинний робочий тиждень діятиме як і раніше, але роботодавцям дозволили вимагати до 2 годин неоплачуваних понаднормових на день протягом обмеженого періоду часу і натомість пропонувати більше часу для відпочинку. Як зазначається, теоретично це робиться на добровільній основі, але в багатьох компаніях змушують працювати довше без будь-якої компенсації.
Дотримання трудового законодавства в Греції рідко контролюється органами влади, штат співробітників яких стає дедалі меншим.
Така практика почалася після 15 років фінансової кризи і трьох пакетів допомоги від ЄС, умовою яких було запровадження режиму жорсткої економії, йдеться в матеріалі.
- Samsung Group запровадив шестиденний робочий тиждень для керівників всіх підрозділів компаній. Причина – труднощі у бізнесі.
Воюючи на боці України, загинув 21-річний угорський доброволець Ашер Беньямін, повідомили журналістам неофіційні українські та угорські джерела, а також батько бійця.
12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.
За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.
Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.