У ГУР отримали 100 гігабайт таємних даних про виробника дронів і засобів РЕБ в РФ

Джерело: пресслужба ГУР

У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України поінформували про отримання 100 гігабайтів секретних даних з російського підприємства ООО “Специальный технологический центр” («СТЦ»).

Зауважується, що російське підприємство перебуває під санкціями з 2016 року. На його потужностях виробляють військове обладнання та техніку, що використовується армією РФ у війні проти України.

Зокрема на “СТЦ” виготовляють БпЛА “Орлан” різних модифікацій, низку засобів радіоелектронної боротьби й розвідки, інші військову продукцію.

Масив переданої для ГУР інформації містить документацію на 194 номенклатурні одиниці: креслення, технічні завдання, патенти, програмне забезпечення тощо ― йдеться як про наявні, так і перспективні військові розробки, – мовиться у повідомленні.

Так, за попередніми оцінками, вартість одержаних даних може становити 1, 5 мільярда доларів.

У ГУР наголосили, що це суттєвий удар по Москві: архів уже використовується в цілях зміцнення обороноздатності України та ослаблення держави-агресора.

Та пояснили, що отримати закриту інформацію одного з критично важливих підприємств ВПК РФ вдалось завдяки ефективній взаємодії з патріотичними представниками громадянського суспільства та медіаспільноти.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.