У ГУР повідомили деталі знищення російського корабля «Цезар Куніков»
Джерело: Головне управління розвідки Міноборони України
Українські розвідники повідомили деталі та опублікували відео знищення великого російського десантного корабля “Цезар Куніков”.
Успішну операцію спільно зі Збройними силами України здійснили спецпризначенці “групи 13” ГУР МОУ.
Реалізація спецоперації стала можливою за підтримки платформи United24.
Ворожий корабель атакували ударними морськими дронами “Magura V5” біля берегів тимчасово окупованого Криму неподалік міста Алупка.
У результаті атаки на кораблі виникли пробоїни по лівому борту, після чого він почав тонути.
Пошуково-рятувальна операція окупантів успіху не мала.
У ГУР додали, що рівно 101 рік тому – 14 лютого 1923 року – було вбито російського офіцера Цезаря Кунікова, на честь якого й назвали корабель.
Розвідники наголосили, що знищений корабель був одним з найновіших у Росії. Він міг вміщати 87 членів екіпажу на борту.
РФ використовувала “Цезар Куніков” час воєн проти Грузії, Сирії та України.
- За словами речника Військово-морських сил України Дмитра Плетенчука, на момент повномасштабного вторгнення в Україну російський Чорноморський флот налічував близько 80 бойових одиниць. Сили оборони вже завдали російському флоту значних втрат.
Речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук розповіла, що ДБР вивчає список “ухилянтів”, який знайшли під час обшуків у кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи.
Станом на 16:00 суботи, 5 жовтня, від початку доби по всій лінії фронту зафіксували 67 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок.
Цього тижня три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.
Улітку 2024 року російські окупанти стратили чотирьох українських військових на території агрегатного заводу у Вовчанську за наказом командування.
Президента Аргентини Хав’єра Мілея звинуватили у плагіаті частини його нещодавньої промови на Генеральній асамблеї ООН, яка нагадує слова з політичного серіалу “Західне крило” (The West Wing).