У ГУР повідомили, наскільки масштабними можуть бути російські ракетні обстріли взимку

Джерело: коментар представника ГУР МОУ Андрія Юсова в етері телемарафону

В українській розвідці повідомили про ракетний запас Росії, який вона, ймовірно, використовуватиме для атак на критичні об’єкти інфраструктури в Україні цієї зими.

За словами Юсова, Росі може знову завдавати масованих ракетних ударів по енергосистемі України, як це було минулої зими. Зараз окупанти накопичують ракети для цього.

Водночас представник української розвідки наголосив, що в окупантів вже немає того ракетного запасу, який був до початку повномасштабного вторгнення.

“Тих запасів ракетних озброєнь, які в них були до 24 лютого 2022 року, в них немає. Ми в довший період бачили, коли вони могли випускати 100 і більше ракет за один удар. Зараз давно такого не спостерігається”, – сказав розвідник.

Він пояснив, що коли ГУР попереджає по ризики, це означає, що українська влада та військові готуються. Окрім цього, проводиться робота з партнерами України.

Юсов визнав, що в українців зараз є певне напруження через очікування обстрілів. Він пояснив це тим, що зараз триває повномасштабна війна, під час якої Росії б’є по наших об’єктах цивільної інфраструктури та вбиває мирних жителів.

  • Британські розвідники зауважили, що РФ вже понад 20 днів не завдала ударів по Україні з літаків дальньої авіації. Імовірно, це пов’язано з тим, що РФ накопичує ракети для завдання ударів по Україні взимку.

26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши кінець тривалим дипломатичним суперечкам.

Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель зауважив, що результат війни РФ проти України може вирішитися в найближчі місяці. Проте, Україна потребує ще більшої збройової підтримки ЄС. Він закликав країни-члени збільшити та прискорити допомогу Україні.

Станом на 26 лютого Сили оборони півдня продовжують системну контрбатарейну боротьбу. На лівому березі Дніпра, попри постійні бойові втрати та відсутність успіхів, ворог не полишає намірів вибити наші підрозділи із зайнятих позицій.

У 2023 році на виробництво контенту для двох телемарафонів – “Єдині новини” та FreeДом – витратили 842,2 млн грн. Кошти витратили Мультимедійна платформа іномовлення України та “Парламентський телеканал “Рада””, які належать до сфери впливу Міністерства культури та інформаційної політики.

26 лютого прем’єр Болгарії Николай Денков прибув з офіційним візитом до Києва.