У ГУР спростували інформацію щодо наміру Придністров’я просити про приєднання до РФ
Джерело: Андрій Юсов у коментарі “Українській правді”
22 лютого речник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов зазначив, що депутати невизнаного Придністров’я не мають наміру звертатись до президента РФ Володимира Путіна стосовно прийняття ПМР до складу Росії.
За нашими даними, інформація про те, що 28 лютого “влада” Придністров’я начебто попросить РФ, аби та приєднала їх до свого складу, наразі, не підтверджується, — повідомив Юсов.
Зауважимо, стало відомо, що 28 лютого у Тирасполі ПМР призначили так званий “з’їзд депутатів усіх рівнів”, поінформував придністровський опозиціонер Геннадій Чорба. Він висловив побоювання, що на цих зборах “мають озвучити прохання “від імені громадян, які проживають на лівому березі Дністра” прийняти Придністров’я до складу Росії”.
Додається, що вже 29 лютого про це “прохання” нібито має оголосити глава РФ Володимир Путін у своєму зверненні до федеральних зборів, які у прискореному порядку мають намір ухвалити рішення.
Чорба висловив переконання, що команда провести цей з’їзд прийшла з Москви.
Придністровський опозиціонер припускає, що проведення так званого “з’їзду” стане в один ряд із нещодавно організованим у Тирасполі мітингом протесту проти “економічного тиску Молдови”.
Політик також припустив, що саме з цим пов’язана нещодавня заява глави МЗС РФ Сергія Лаврова про те, що “Москва не залишить своїх громадян, які мешкають у Придністров’ї, у біді”.
Чорба закликав так званих придністровських депутатів усіх рівнів не допустити прийняття такого звернення, яке неминуче дасть Путіну “юридичне право завдання удару по території Молдови, включаючи Придністров’я, за будь-якої причини”.
Нещодавно лідер проросійського сепаратистського Придністров’я закликав оборонні та розвідувальні установи підтримувати “високий рівень військової готовності” та проводити з цією метою регулярні навчання.
Невизнане Придністров’я відкололося від Молдови перед розпадом СРСР у 1991 році та вело коротку війну проти нової незалежної держави, однієї з найбідніших країн Європи, що географічно розташовується між Україною та Румунією. Понад три десятиліття клаптик землі залишався на східній околиці Молдови без потрясінь – 2000 російських так званих “миротворців” досі залишаються у регіоні.
Зауважимо, проєвропейська президентка Молдови Майя Санду засудила повномасштабне вторгнення Росії в Україну та стверджувала, що Москва планувала її усунути з посади.
Своєю чергою Придністров’я заявило про “змову України з метою вбивства лідерів ПМР” і звинуватило Молдову в підготовці українських бійців.
Раніше начальник генштабу бельгійської армії адмірал Мішель Хофман попередив про війну з Росією. Наголосивши, що цілями Кремля можуть стати країни Балтії та Молдова.
- Так зване міністерство державної безпеки невизнаного Придністров’я 10 січня повідомило про нібито стріляну на кордоні з Україною. Натомість Державна прикордонна служба України назвала повідомлення “провокативним”.
- Молдова може вступити до Євросоюзу без тимчасово окупованого Росією Придністров’я. Водночас в ЄС сподіваються, що цього можна буде уникнути.
- Депутат від правлячої молдовської партії “Дія та солідарність” (PAS) Дойна Герман заявила, що до кінця 2024 року Молдова планує припинити участь майже у всіх договорах, укладених в рамках Співдружності Незалежних Держав (СНД). Вона додала, що країна вже на фінальному етапі цього процесу, попри деякі невирішені питання.
- 17 грудня 2023 року армія Молдови розпочала військові навчання поблизу Придністровського регіону країни.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.
Народний депутат Олексій Гончаренко та Центр стратегічних комунікацій спростували інформацію щодо скасування американських санкцій проти Росії.