У ГУР спростували інформацію щодо наміру Придністров’я просити про приєднання до РФ

Джерело: Андрій Юсов у коментарі “Українській правді”

22 лютого речник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов зазначив, що депутати невизнаного Придністров’я не мають наміру звертатись до президента РФ Володимира Путіна стосовно прийняття ПМР до складу Росії.

За нашими даними, інформація про те, що 28 лютого “влада” Придністров’я начебто попросить РФ, аби та приєднала їх до свого складу, наразі, не підтверджується, — повідомив Юсов.

Зауважимо, стало відомо, що 28 лютого у Тирасполі ПМР призначили так званий “з’їзд депутатів усіх рівнів”, поінформував придністровський опозиціонер Геннадій Чорба. Він висловив побоювання, що на цих зборах “мають озвучити прохання “від імені громадян, які проживають на лівому березі Дністра” прийняти Придністров’я до складу Росії”.

Додається, що вже 29 лютого про це “прохання” нібито має оголосити глава РФ Володимир Путін у своєму зверненні до федеральних зборів, які у прискореному порядку мають намір ухвалити рішення.

Чорба висловив переконання, що команда провести цей з’їзд прийшла з Москви.

Придністровський опозиціонер припускає, що проведення так званого “з’їзду” стане в один ряд із нещодавно організованим у Тирасполі мітингом протесту проти “економічного тиску Молдови”.

Політик також припустив, що саме з цим пов’язана нещодавня заява глави МЗС РФ Сергія Лаврова про те, що “Москва не залишить своїх громадян, які мешкають у Придністров’ї, у біді”.

Чорба закликав так званих придністровських депутатів усіх рівнів не допустити прийняття такого звернення, яке неминуче дасть Путіну “юридичне право завдання удару по території Молдови, включаючи Придністров’я, за будь-якої причини”.

Нещодавно лідер проросійського сепаратистського Придністров’я закликав оборонні та розвідувальні установи підтримувати “високий рівень військової готовності” та проводити з цією метою регулярні навчання.

Невизнане Придністров’я відкололося від Молдови перед розпадом СРСР у 1991 році та вело коротку війну проти нової незалежної держави, однієї з найбідніших країн Європи, що географічно розташовується між Україною та Румунією. Понад три десятиліття клаптик землі залишався на східній околиці Молдови без потрясінь – 2000 російських так званих “миротворців” досі залишаються у регіоні.

Зауважимо, проєвропейська президентка Молдови Майя Санду засудила повномасштабне вторгнення Росії в Україну та стверджувала, що Москва планувала її усунути з посади.

Своєю чергою Придністров’я заявило про “змову України з метою вбивства лідерів ПМР” і звинуватило Молдову в підготовці українських бійців.

Раніше начальник генштабу бельгійської армії адмірал Мішель Хофман попередив про війну з Росією. Наголосивши, що цілями Кремля можуть стати країни Балтії та Молдова.

Нардепка від партії “Слуга народу” Мар’яна Безугла заявила, що вважає виплати військовослужбовцям надмірними й додала, що “цінності не в грошах”.

Протягом дня, 12 квітня, російські війська здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 112 вибухів. 

Високопоставлені посадовці США в п’ятницю, 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.

Посли України в США Оксана Маркарова повідомила, що лідери 15 протестантських конфесій України написали листа до спікера Конгресу Майка Джонсона та Палати представників США.

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що якщо Росія переможе у війні, це стане “поворотним моментом в історії” й закликав надати Україні необхідну зброю.