У Харкові планують звести підземне місто на понад 200 тисяч кв. м

Джерело: Ігор Терехов в етері телемарафону

Очільник Харкова Ігор Терехов повідомив, що у місті мають намір збудувати безпечне підземне містечко за 225 мільйонів євро.

Нині для проєкту шукають інвесторів.

КУ “Харківська інвестиційна агенція” вже презентувала проєкт безпечного підземного містечка на міжнародному українсько-люксембурзькому бізнес-форумі. Як повідомив Терехов, план містечка розробили місцеві архітектори спільно з бюро Нормана Фостера.

Площа підземного міста становитиме 236 тис. кв. м. Увійти до нього можна буде зі станції метро, а на поверхні облаштують паркову зону.

За словами мера, там облаштують школу, паркінги, медустанови, центри коворкінгу та торгові майданчики.

Це буде збудовано в центральній частині міста. Зараз ми шукаємо інвесторів, бо цей проєкт коштуватиме дуже дорого. Але він необхідний, щоб люди почувалися в безпеці, — додав Терехов.

Зауважимо, 11 травня у Харкові провели пробний день у першій підземній школі. До навчання вже приступили 620 дітей. Водночас за словами очільника міста, нині триває набір учнів на новий навчальний рік.

У квітня Терехов попередив, що Харків може повторити долю Алеппо. Він наголосив, що допомога необхідна Україні для отримання протиповітряної оборони, що важливо для запобігання можливим російським атакам.

Мер застеріг, що Росія змінила свою тактику, спрямовуючися на зруйнування енергопостачання міста і тероризування його мешканців. Зазначається, що обстріли житлових кварталів призводять до позапланових відключень електроенергії на кілька годин поспіль, ставлячи людей перед серйозними проблемами.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.

Прийняття Європейським Союзом 14-го пакету санкцій проти Росії затяглося, хоча Бельгія, котра головує нині в ЄС, планувала оголосити про нього ще до початку саміту G7 в Італії 13 червня. Погодження нового пакету несподівано натрапило на супротив Німеччини.

19 червня у Києві обвалилася пішохідна частина шляхопроводу на проспекті Повітряних сил України, що спричинило ускладнення руху транспорту. Раніше мер столиці Віталій Кличко запевняв, що повідомлення про неналежний стан інженерних споруд лише підживлюють роботу ворожого ІПСО.