У Харкові триває зведення першої в Україні підземної школи: відкриття запланували на весну

Джерело: Ігор Терехов/Telegram

Мер Харкова Ігор Терехов повідомив, що будівництво першої “підземної школи” в Індустріальному районі Харкова відбувається за графіком, попри ворожі обстріли міста та морози.

Станом на 10 січня вже змонтовано всі бетонні конструкції, тож зараз роботу закцентовано на гідро- та теплоізоляції, проведенні систем каналізації, водогону та встановленні вентиляції.

Підрядники обіцяють тримати заданий темп, щоб вже з березня ми змогли навчати тут наших дітей і узятися до зведення наступної такої школи в одному з центральних районів міста, – зазначив Терехов.

Як повідомив “Об’єктив”, роботи зі зведення виконує “Житлобуд-1”.

Зауважується, що школу будують в Індустріальному районі, бо разом із Північною Салтівкою він найбільше постраждав на початку повномасштабної війни. Ще одна причина – поряд є чотири звичайні школи та багато дитсадків, зазначила директорка департаменту освіти Харківської міськради Ольга Деменко.

Коли ми створили метрошколу, саме на метро “Тракторний завод” нам вдалося знайти лише одне приміщення. І попит на навчання – величезний. Плюс район Індустріальний – густонаселений. До центру їхати далеко. І переважна більшість шкіл не має укриттів. І дуже багато садочків. Якщо це ПРУ ми будемо використовувати як школу, то чому би сюди не запрошувати на кілька годин і дошкільнят, – пояснила Деменко.

Своєю чергою, міський голова додав, що фінансування цієї школи відбувається виключно за кошти міського бюджету. Орієнтовна вартість зведення – 56-58 мільйонів гривень.

Це великі кошти, але це потрібно робити. Це перший такий досвід, перший проєкт в Україні. Я хочу, щоб в усіх районах Харкова такі школи з’явилися. Зараз закінчимо Індустріальний, а потім перейдемо на центральні райони Харкова.

Зауважимо, 1 жовтня мер Харкова Ігор Терехов повідомив, що у місті можуть побудувати першу підземну школу для безпеки дітей під час навчального року.

9 січня прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду повідомив, що наразі 88% шкіл в Україні забезпечено укриттями.

Станом на 22:00 в суботу, 13 липня, від початку цієї доби на фронті відбулося 149 бойових зіткнень. Напружена ситуація залишається на Покровському напрямку, також ворог активний на Харківському, Лиманському і Времівському напрямках.

Протягом дня, 13 липня, армія РФ здійснила 40 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 90 вибухів. 

У виданні The New York Times наголосили, що тепер, коли Україна озброєна далекобійними ракетами американського виробництва, вона націлилася на Крим, який є критичною базою для Росії.

Адміністрація Байдена запровадила візові обмеження для деяких китайських посадовців через нібито порушення прав людини, тоді як Пекін наклав санкції на шість американських компаній за причетність до продажу зброї Тайваню.

Вівчарка на ім’я Потап стала частиною життя прикордонника Валентина, зокрема свідком на весіллі.