У Харкові триває зведення першої в Україні підземної школи: відкриття запланували на весну
Джерело: Ігор Терехов/Telegram
Мер Харкова Ігор Терехов повідомив, що будівництво першої “підземної школи” в Індустріальному районі Харкова відбувається за графіком, попри ворожі обстріли міста та морози.
Станом на 10 січня вже змонтовано всі бетонні конструкції, тож зараз роботу закцентовано на гідро- та теплоізоляції, проведенні систем каналізації, водогону та встановленні вентиляції.
Підрядники обіцяють тримати заданий темп, щоб вже з березня ми змогли навчати тут наших дітей і узятися до зведення наступної такої школи в одному з центральних районів міста, – зазначив Терехов.
Як повідомив “Об’єктив”, роботи зі зведення виконує “Житлобуд-1”.
Зауважується, що школу будують в Індустріальному районі, бо разом із Північною Салтівкою він найбільше постраждав на початку повномасштабної війни. Ще одна причина – поряд є чотири звичайні школи та багато дитсадків, зазначила директорка департаменту освіти Харківської міськради Ольга Деменко.
Коли ми створили метрошколу, саме на метро “Тракторний завод” нам вдалося знайти лише одне приміщення. І попит на навчання – величезний. Плюс район Індустріальний – густонаселений. До центру їхати далеко. І переважна більшість шкіл не має укриттів. І дуже багато садочків. Якщо це ПРУ ми будемо використовувати як школу, то чому би сюди не запрошувати на кілька годин і дошкільнят, – пояснила Деменко.
Своєю чергою, міський голова додав, що фінансування цієї школи відбувається виключно за кошти міського бюджету. Орієнтовна вартість зведення – 56-58 мільйонів гривень.
Це великі кошти, але це потрібно робити. Це перший такий досвід, перший проєкт в Україні. Я хочу, щоб в усіх районах Харкова такі школи з’явилися. Зараз закінчимо Індустріальний, а потім перейдемо на центральні райони Харкова.
Зауважимо, 1 жовтня мер Харкова Ігор Терехов повідомив, що у місті можуть побудувати першу підземну школу для безпеки дітей під час навчального року.
9 січня прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду повідомив, що наразі 88% шкіл в Україні забезпечено укриттями.
- Заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків зазначив, що у новому навчальному році до 85% шкіл можуть розпочати роботу очно або у змішаному форматі.
- У Києві вирішили зробити доступ населення до облаштованих укриттів у столичних закладах освіти цілодобовим. Таке рішення ухвалила Рада оборони Києва.
- В умовах повномасштабної війни в Україні укриття в закладах освіти та охорони здоров’я можна будувати без окремого відведення землі.
- У Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості запустили чат-бот для подання скарг стосовно зачинених укриттів або факту недопуску в них. Кожну скаргу розглядатимуть особисто, запевнив заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Тимур Ткаченко.
- У Київській міській військовій адміністрації прокоментували інцидент, коли під час повітряної тривоги дітей не пустили в укриття, й зазначили, що Святошинська окружна прокуратура розпочала досудове розслідування.
11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.
Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.
11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.
Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.