В Україні 88% шкіл забезпечено укриттями – Денис Шмигаль
Джерело: Денис Шмигаль у Telegram
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду повідомив, що наразі 88% шкіл в Україні забезпечено укриттями.
“Стан шкільних укриттів під особливим контролем. Наразі ними забезпечено 88% шкіл та 93% учнів і вчителів”, – сказав прем’єр-міністр.
За його словами, мета – довести цей показник практично до 100%. А також модернізувати сховища, які потребують оновлення. Для цього в держбюджеті закладено 2,5 млрд грн.
Загалом, за словами глави уряду, до фонду захисних споруд цивільного захисту входять 60,5 тис. укриттів: “Президент України Володимир Зеленський поставив чітке завдання — не лише збільшувати кількість, але й дбати про якість. Кожне укриття має бути інклюзивним, безпечним, комфортним і розташовуватися в зоні пішохідної доступності”.
Також у школах уряд формує Службу освітньої безпеки. Присутність навчених офіцерів поліції, як відзначив Денис Шмигаль, захистить дітей від різноманітних загроз.
“Триває відбір 500 працівників, які вже весною заступлять на службу. Це один з елементів комплексної Концепції безпеки закладів освіти. Серед іншого вона передбачає організацію безпечного підвезення учнів, пожежну та техногенну безпеку, систему раннього попередження та евакуації, чіткий алгоритм дій у разі виникнення небезпечних ситуацій”, – зазначив прем’єр-міністр.
- У Міністерстві з питань стратегічних галузей промисловості запустили чат-бот для подання скарг стосовно зачинених укриттів або факту недопуску в них. Кожну скаргу розглядатимуть особисто, запевнив заступник міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Тимур Ткаченко.
- У Київській міській військовій адміністрації прокоментували інцидент, коли під час повітряної тривоги дітей не пустили в укриття, й зазначили, що Святошинська окружна прокуратура розпочала досудове розслідування.
- У Шевченківському районі Києва частина стіни дитячого садка осіла під час робіт зі спорудження укриття.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.
У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.