У Харкові внаслідок російських обстрілів знеструмлено ядерну установку
Джерело: Держатомрегулювання
Сьогодні, 4 квітня, внаслідок російських атак знеструмлено ядерну підкритичну установку “Джерело нейтронів”.
За інформацією, отриманою від експлуатуючої організації Національний науковий центр “Харківський фізико-технічний інститут”, ядерна підкритична установка “Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці, що керується лінійним прискорювачем електронів” (ЯПУ “Джерело нейтронів”) сьогодні о 08:30 ранку втратила зовнішнє електропостачання під час обстрілу м. Харків військами РФ.
Система аварійного енергозабезпечення спрацювала в штатному режимі, включені в роботу аварійні дизель-генератори. Радіаційна ситуація на майданчику в межах норми.
Довідково. “Джерело нейтронів” призначене для проведення наукових та прикладних досліджень у галузі ядерної фізики, радіаційного матеріалознавства, біології, хімії, а також для виробництва медичних радіоізотопів.
- Російські окупанти не припиняють атакувати енергетичні об’єкти України. Минулої доби під ударами опинились два енергооб’єкти на Харківщині та Дніпропетровщині.
- Сьогодні, 4 квітня, о 12:47 російські загарбники обстріляли Харківський район між населеними пунктами.
- Надвечір 3 квітня російські війська завдали ракетний удар о місту Мерефа на Харківщині, внаслідок чого загинуло чотири людини, та ще понад 10 зазнали поранень.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.