У Харкові за підтримки ЮНЕСКО відкрили Центр журналістської солідарності

Фото: сайт НСЖУ
Джерело: Державний комітет телебачення і радіомовлення України
У прифронтовому Харкові за підтримки ЮНЕСКО відкрито Центр журналістської солідарності.
Мережа Центрів журналістської солідарності (ЦЖС) запрацювала у квітні 2022 року у трьох містах Західної України – Львові, Івано-Франківську та Чернівцях. У липні 2022 року відкрито головний центр мережі в Києві та додатково створено фронтові центри у Дніпрі та Запоріжжі.
Харківський центр – це третій прифронтовий ЦЖС.
Створена Національною спілкою журналістів України за підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів та ЮНЕСКО мережа ЦЖС має першочергову мету – надавати ефективну підтримку журналістам, фрілансерам, блогерам та асоційованому персоналу ЗМІ, які працюють у складних умовах війни, що триває в Україні.
Ці центри служать життєво важливими хабами, які допомагають журналістам виконувати свої професійні обов’язки на передовій, включно з районами, які зазнали російських ракетних атак.
Крім того, вони пропонують тренінги з безпеки та психосоціальну підтримку для працівників ЗМІ, які постраждали внаслідок російської агресії.
Відкриття харківського Центру є частиною стратегічної трансформації мережі Центрів журналістської солідарності, яка працює з квітня 2022 року. Усі Центри отримали оновлену методологію та стратегію роботи.
Тепер, з оновленим фокусом, мережа ЦЖС адаптується до пріоритетності підтримки українських та іноземних журналістів у прифронтових регіонах, а також відновленні діяльності ЗМІ у цих регіонах.
Довідково. ЮНЕСКО є організацією ООН з питань освіти, науки та культури. Вона сприяє миру та безпеці, міжнародній співпраці в освіті, науці, культурі, комунікації та інформації. Вона є координатором Плану дій ООН з безпеки журналістів та проблем безкарності, який спрямований на створення вільного та безпечного середовища для журналістів і медіапрацівників, зміцнюючи у такий спосіб мир, демократію та сталий розвиток у всьому світі. ЮНЕСКО тісно співпрацює зі своїми партнерськими організаціями в Україні для надання підтримки журналістам на місцях.
- Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко під час своєї доповіді на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад при президентові України заявив, що в Україні вже діє 43 Центри безпеки, зокрема планується відкриття ще 330.
- З 1 грудня у низці областей України розпочав роботу комунікаційний центр Служби 112.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.