У Херсоні судитимуть двох залізничників, які під час окупації перейшли на бік ворога

Джерело: ДБР

Правоохоронці завершили досудове розслідування щодо двох колишніх працівників залізниці, які під час тимчасової окупації Херсона добровільно перейшли на бік ворога.

Фігуранти підтримували збройну агресію проти України та відкрито вітали прихід загарбників, а після захоплення міста одразу пішли на співпрацю з окупантами.

“Перебіжчики очолили відділення стрілецької команди з охорони вантажів так званого “воєнізованого загону охорони залізниці”, який було створено окупаційною адміністрацією на станції “Херсон”. Вони організовували охорону логістичного вузла, через який росіяни постачали зброю, боєприпаси та інше забезпечення для своїх підрозділів”, – йдеться у повідомленні.

Після деокупації Херсона чоловіки залишилися на підконтрольній Україні території, намагаючись уникнути відповідальності: офіційно не працевлаштовувалися, проживали в передмісті та переховувалися. Однак, працівники ДБР у взаємодії з СБУ викрили обох фігурантів.

Їм інкриміновано державну зраду, вчинену в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України). Санкція статті передбачає довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.

Уповноважена з прав людини у ЄС Тереза Аньїнью почала розслідування проти президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн через закритий час з президентом України Володимиром Зеленським та іншими європейськими лідерами.

Велика Британія розглядає можливість продажу російської нафти, яка перебуває на борту затриманого танкера Smyrtos.

Російські окупанти атакували залізницю у двох областях України. Є жертва.

Російські окупанти завдали повторного удару по вогнеборцях у Глухівській громаді на Сумщині під час гасіння пожежі, що виникла після ворожої атаки на складське приміщення.

Російські окупанти безпілотником атакували медзаклад у Слов’янську на Донеччині.