У Херсоні відбудеться перший кінофестиваль після деокупації міста

Джерело: Державне агентство України з питань кіно

У Херсоні – вперше після звільнення міста від російських загарбників – проведуть кінофестиваль – Kherson Film Fest.

До програми Херсонського кінофестивалю увійшло сім повнометражних та три короткометражні фільми. Відкриють фестиваль стрічкою “Королі репу” Мирослава Латика, а закриватимуть – фільмом “Три жінки” Максима Мельника.

Також покажуть стрічки “Іван і Марта” Сергія Буковського, “Поема про море” Юлії Солнцевої та “Заповідник Асканія” Андрія Литвиненка.

Блок короткометражних фільмів складається з українських стрічок 2022 – 2023 років, а саме: “Велика маленька війна” Мирослава Латика, “ГКЧП” Аркадія Непиталюка, “Капітан Бровари” Едуарда Нечмоглода.

Серед дитячих фільмів покажуть іспанську роботу “Душа команди” Роберто Буесо та нідерландсько-бельгійський фільм “Паця” Маші Гальберштад.

Херсонський кінофестиваль відбудеться в середині серпня цього року.

Вхід на всі покази – безоплатний, за реєстрацією через соціальні мережі. З метою безпеки точний час та місце публічно не повідомляються.

Ініціаторами події стали генеральний директор і художній керівник Херсонського обласного академічного театру ім. Куліша Олександр Книга та керівник кіноконцертної зали “Ювілейний” Юрій Коваль. Разом з кіножурналістом і програмним директором фестивалю Алексом Малишенко та продюсеркою проєкту Анастасією Ларіною вони покажуть нові українські та іноземні фільми херсонським глядачам.

Мистецьке життя Херсону не зупинити. І поява нового фестивалю в місті – це ознака відновлення громадського і культурного середовища. Наповнення його новими, життєствердними смислами й посилання. Ми – непереможні й вільні, та у нас попереду багато роботи з відновлення міста”, – зазначив Олександр Книга.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

Уночі 24 травня війська РФ завдали ударів по залізничній інфраструктурі у Харківській області. Обійшлось без постраждалих, однак є значні руйнування.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Південна Корея та Японія оголосили про санкції проти осіб, організацій та суден, які допомагають Росії купувати озброєння у Північної Кореї, порушуючи резолюцію Радбезу ООН.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.