У храмах УПЦ МП збирають пожертви на заставу «Паші Мерседесу»
Джерело: сайт Києво-Печерської лаври
Після арешту настоятеля Києво-Печерської лаври Павла (Петра Лебедя), відомого як “Паша Мерседес”, парафіяни храму розпочали збір коштів на грошову заставу для нього. Сума застави становить 33 мільйони 300 тисяч гривень.
Адвокат Павла відвідав його у СІЗО та зазначив, що стан його здоров’я та умови утримання – задовільні.
“Ми митрополиту Павлу передали про те, що відбувається збір коштів для внесення застави. Він дуже вдячний і передає Боже благословення”, – написав адвокат.
Своєю чергою, речник Генерального штабу Збройних Сил України Андрій Ковальов у Facebook прокоментував збір коштів для Павла.
“Поки весь український народ збирає гроші на безпілотники для Збройних Сил України, донатить на оборону України та перемогу над російськими окупантами, – у Києво-Печерській Лаврі адепти московського патріархату збирають гроші на заставу за підозрюваного агента Кремля!!! так званого “митрополита Павла” – громадянина Петра Лебедя, як він сам просив його називати, не “Паша Мерседес”, а “Паша Тесла”, – зазначив Андрій Ковальов.
Він також нагадав, що Павла підозрюють у “розпалюванні міжрелігійної ворожнечі та поширенні матеріалів, які виправдовують російську агресію”.
Ковальов зробив фото скриньки для збору коштів у храмі святого Агапіта Печерського у Лаврі.

Фото: Андрій Ковальов у Facebook
- Співробітники Служби безпеки України викрили нові факти протиправної діяльності настоятеля Києво-Печерської лаври Павла (Петра Лебедя).
- Національне антикорупційне бюро України розшукує депутата Київської міської ради Владислава Трубіцина, обвинуваченого в одержанні неправомірної вигоди у розмірі 1,39 мільйона гривень.
- 11 липня Спеціалізована антикорупційна прокуратура та Національне антикорупційне бюро повідомили про підозру у зловживанні впливом чинній нардепці. Детективи НАБУ також вручили повідомлення про підозру й помічниці депутатки.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.