У Кабміні погодили створення груп для пошуку зниклих безвісти внаслідок війни
Джерело: представник уряду у Верховній раді Тарас Мельничук у Telegram
У Кабінеті Міністрів України погодили проєкт щодо змін до статті 11 закону “Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин”. Вони передбачають створення пошукових груп.
“Законопроєктом пропонується визначити на період воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення чи скасування повноваження Генерального штабу Збройних Сил України стосовно створення пошукових груп за погодженням з Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими, щодо персонального складу пошукових груп, а також визначення порядку проведення пошукових робіт”, — йдеться у повідомленні.
Проєктом передбачено надання права переговорів Координаційному штабу з гуманітарними місіями, громадськими обʼєднаннями, фізичними особами тощо, які здійснюють діяльність на тимчасово окупованих територіях з метою розшуку осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
- Станом на 30 грудня 2023 року у реєстрі зниклих безвісти за особливих обставин, який веде Міністерство внутрішніх справ України, налічували 16 тисяч осіб.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.
17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.
В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.
Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.