У Кабміні пропонують заморозити підвищення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму

Джерело: член фінансового комітету Верхової Ради Ярослав Железняк в Telegram

Кабінет міністрів у Бюджетній декларації на 2025-2027 роки висунув пропозицію щодо відмови від підвищення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму. Вони своєю чергою впливають на розміри соціальних виплат.

До 2027 року пропонують залишити розмір мінімальної заробітної плати залишатиметься на рівні 8000 гривень. Згідно з документом, сума відповідає досягнутому рівню гарантії з урахуванням значного підвищення у 2024 році.

Заробітна плата працівників у сфері бюджету буде базуватися на посадовому окладі працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, який залишиться на рівні, встановленому у грудні 2024 року.

На основі прожиткового мінімум, що є базовим державним соціальним стандартом, визначають державні соціальні гарантії та стандарти у сферах доходів населення, житлово-комунального, побутового, соціально-культурного обслуговування, охорони здоров’я та освіти.

За розрахунками прожитковий мінімум на одну особу на місяць на 2025-2027 роки становитиме:

  • для дітей віком до шести років – 2563 гривні;
  • для дітей віком від шести до 18 років – 3196 гривень;
  • для працездатних осіб – 3028 гривень;
  • для осіб, які втратили працездатність, – 2361 гривню.

За словами нардепа, декларація була схвалена урядом у пʼятницю, 28 червня.

Російські війська активізували бойові дії вздовж усієї лінії фронту. Про це повідомляють українські військові, свідчить зведення Генштабу та підтверджують коментарі військових для CNN. Хоча поки не зрозуміло, чи це початок масштабного весняного наступу, проте, масштаби бойових дій свідчать про намір Кремля продовжувати війну.

Український бойовий досвід у використанні німецького озброєння виявив перевагу простого озброєння над високотехнологічним, свідчить внутрішній звіт Бундесверу, з яким ознайомилися журналісти NDR, WDR та Süddeutsche Zeitung.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Російські підприємці брати Аркадій та Борис Ротенберги – автори та головні бенефіціари концепції “м’якої націоналізації” в Росії, яка почалася після виходу з країни іноземних компаній у зв’язку з початком повномасштабної війни проти України.