У Кабміні пропонують заморозити підвищення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму
Джерело: член фінансового комітету Верхової Ради Ярослав Железняк в Telegram
Кабінет міністрів у Бюджетній декларації на 2025-2027 роки висунув пропозицію щодо відмови від підвищення мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму. Вони своєю чергою впливають на розміри соціальних виплат.
До 2027 року пропонують залишити розмір мінімальної заробітної плати залишатиметься на рівні 8000 гривень. Згідно з документом, сума відповідає досягнутому рівню гарантії з урахуванням значного підвищення у 2024 році.
Заробітна плата працівників у сфері бюджету буде базуватися на посадовому окладі працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, який залишиться на рівні, встановленому у грудні 2024 року.
На основі прожиткового мінімум, що є базовим державним соціальним стандартом, визначають державні соціальні гарантії та стандарти у сферах доходів населення, житлово-комунального, побутового, соціально-культурного обслуговування, охорони здоров’я та освіти.
За розрахунками прожитковий мінімум на одну особу на місяць на 2025-2027 роки становитиме:
- для дітей віком до шести років – 2563 гривні;
- для дітей віком від шести до 18 років – 3196 гривень;
- для працездатних осіб – 3028 гривень;
- для осіб, які втратили працездатність, – 2361 гривню.
За словами нардепа, декларація була схвалена урядом у пʼятницю, 28 червня.
- Президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт щодо визначення застосування англійської мови на території України. Відтепер англійську мову офіційно закріплено як одну з мов міжнародного спілкування в Україні.
- Міністерство оборони України залишає без змін крайню дату оновлення даних у ТЦК для військовозобов’язаних на 16 липня 2024 року. Сталось це попри те, що у МОУ раніше підтримали ідею продовжити цей термін до 150 днів.
- Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо внесення змін до деяких законів України з метою спрощення процедури надання статусу учасника бойових дій (УБД) під час дії воєнного стану.
- Згідно з інформацією ЗМІ, станом на сьогодні, понад 140 народних депутатів не підписали документ на підтримку заборони УПЦ Московського патріархату. Зауважимо, законопроєкт № 8371 про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій законодавці мають розглянути у другому читанні.
Триває 1171-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 963 тисячі осіб.
9 травня відзначають Другий день пам’яті та примирення та День Європи. Християни сьогодні вшановують Миколая Чудотворця.
За даними синоптиків у п’ятницю, 9 травня, майже всю країну накриють опади.
Найбільш густонаселена провінція Канади — Онтаріо — схвалила проєкт будівництва нової модульної атомної електростанції вартістю 20,9 млрд канадських доларів (понад $15 млрд). Це перший такий об’єкт серед країн Групи семи (G7) і важливий крок у розвитку нових ядерних технологій, котрі здатні задовольнити зростаючий попит на електроенергію.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.