У Канаді відбувся спецпоказ фільму «20 днів у Маріуполі» для депутатів та дипломатів

Фото: Посольство України в Канаді/Facebook

Джерело: Посольство України в Канаді/Facebook

У Канаді відбувся спеціальний показ документального фільму режисера Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”, який здобув премію “Оскар”.

“Світ має знати правду. Сьогодні з ініціативи Garnett Genuis MP, за сприяння посольства України в Канаді та Ukraine Harmony Foundation, було організовано спеціальний показ документального фільму режисера Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі” для канадських депутатів та представників дипломатичного корпусу”, – повідомили у посольстві.

Перед початком показу амбасадорка України в Канаді Юлія Ковалів запросила всіх до перегляду першого українського оскароносного фільму, який сам режисер “хотів би ніколи не знімати”. Унікальна документальна стрічка, яка містить докази воєнних злочинів, які чинять російські військові на території України.

Пані посол подякувала Канаді за військову, фінансову та гуманітарну допомогу та наголосила на важливості притягнення російського режиму Путіна до відповідальності за вчинені злочини.

Нагадаємо, що у ніч із 10 на 11 березня у Лос-Анджелесі відбулася церемонія нагородження премії “Оскар-2024”. Перемогу у категорії “Найкращий документальний фільм” здобула стрічка Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”.

Зауважимо, що це перша перемога українського фільму на головній кінопремії світу, яку вручає Американська академія кінематографічних наук та мистецтв.

“Я вдячний. Але, мабуть, я буду першим режисером на цій сцені, який не хотів би робити цей фільм. Я хотів би мати змогу обміняти це на те, щоб Росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окуповувала наші міста. Я б віддав цю нагороду за те, щоб Росія не вбивала моїх земляків, звільнила всіх українських військових і цивільних, які зараз в тюрмах. Але я не можу змінити минуле. Але усі ми можемо зробити так, що правда переважить. І люди Маріуполя та інші, які віддали своє життя, ніколи не будуть забутими. Тому що кінематограф формує спогади, а спогади формують історію. Тож дякую вам всім, дякую Україні! Слава Україні!” – сказав зі сцени Чернов.

Довідково. Документальний фільм “20 днів у Маріуполі” розповідає про облогу Маріуполя у 2022 році. Коли починається повномасштабне російське вторгнення, єдина команда журналістів, що опинилася у пастці, в оточеному Маріуполі, намагається продовжити свою роботу, документуючи трагедії війни.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Служба безпеки задокументувала нові злочини екскомандувача Східного військового округу збройних сил РФ генерал-полковника Олександра Чайко.

Американський журнал Time присвятив нову обкладинку тисячам українських дітей, викрадених та примусово депортованих Росією.

17 липня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо повідомив, що дасть вказівку представникам країни при Євросоюзі розблокувати ухвалення 18-го пакета санкцій проти Росії. 

Державна служба з етнополітики та свободи совісті винесла припис про усунення порушень законодавства про свободу совісті та релігійні організації УПЦ Московського патріархату.