У Канаді відбувся спецпоказ фільму «20 днів у Маріуполі» для депутатів та дипломатів
![](https://bukvy.org/wp-content/uploads/2024/05/440760577_828502019321890_8857646182588598687_n.jpg)
Фото: Посольство України в Канаді/Facebook
Джерело: Посольство України в Канаді/Facebook
У Канаді відбувся спеціальний показ документального фільму режисера Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”, який здобув премію “Оскар”.
“Світ має знати правду. Сьогодні з ініціативи Garnett Genuis MP, за сприяння посольства України в Канаді та Ukraine Harmony Foundation, було організовано спеціальний показ документального фільму режисера Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі” для канадських депутатів та представників дипломатичного корпусу”, – повідомили у посольстві.
Перед початком показу амбасадорка України в Канаді Юлія Ковалів запросила всіх до перегляду першого українського оскароносного фільму, який сам режисер “хотів би ніколи не знімати”. Унікальна документальна стрічка, яка містить докази воєнних злочинів, які чинять російські військові на території України.
Пані посол подякувала Канаді за військову, фінансову та гуманітарну допомогу та наголосила на важливості притягнення російського режиму Путіна до відповідальності за вчинені злочини.
Нагадаємо, що у ніч із 10 на 11 березня у Лос-Анджелесі відбулася церемонія нагородження премії “Оскар-2024”. Перемогу у категорії “Найкращий документальний фільм” здобула стрічка Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”.
Зауважимо, що це перша перемога українського фільму на головній кінопремії світу, яку вручає Американська академія кінематографічних наук та мистецтв.
“Я вдячний. Але, мабуть, я буду першим режисером на цій сцені, який не хотів би робити цей фільм. Я хотів би мати змогу обміняти це на те, щоб Росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окуповувала наші міста. Я б віддав цю нагороду за те, щоб Росія не вбивала моїх земляків, звільнила всіх українських військових і цивільних, які зараз в тюрмах. Але я не можу змінити минуле. Але усі ми можемо зробити так, що правда переважить. І люди Маріуполя та інші, які віддали своє життя, ніколи не будуть забутими. Тому що кінематограф формує спогади, а спогади формують історію. Тож дякую вам всім, дякую Україні! Слава Україні!” – сказав зі сцени Чернов.
Довідково. Документальний фільм “20 днів у Маріуполі” розповідає про облогу Маріуполя у 2022 році. Коли починається повномасштабне російське вторгнення, єдина команда журналістів, що опинилася у пастці, в оточеному Маріуполі, намагається продовжити свою роботу, документуючи трагедії війни.
- В Європейському парламенті показали український фільм “20 днів у Маріуполі” режисера Мстислава Чернова, який здобув премію “Оскар” у категорії “Найкращий документальний фільм”.
- Відомий японський геймдизайнер, сценарист та продюсер Хідео Кодзіма прокоментував документальну стрічку “20 днів у Маріуполі”. Він зауважив, що не може забути слова, тихо вимовлені репортером на початку фільму, про те, що “війни розпочинаються не з вибухів, натомість з мовчання”.
- 19 квітня творчій групі фільму “20 днів у Маріуполі”, який здобув премію “Оскар”, урочисто вручили премію імені Тараса Шевченка.
- Режисер фільму “20 днів у Маріуполі” Мстислав Чернов, який здобув премію “Оскар”, привіз статуетку до України.
Сьогодні, 7 лютого, президент України Володимир Зеленський заявив, що військові з КНДР знову беруть участь у бойових діях на Курщині.
Данія посилить заходи безпеки для танкерів, котрі можуть становити небезпеку для довкілля, мореплавання та моряків, мовиться у заяві морського управління королівства. Відповідне рішення ухвалили у відповідь на “активність старих суден, які перевозять нафту через данські протоки”.
Росія проводить приховані маневри з міжконтинентальними балістичними ракетами “Ярс” у Поволзькому регіоні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 лютого. Від початку цієї доби відбулося 89 бойових зіткнень.
Вищий антикорупційний суд 5 лютого задовольнив позов Міністерства юстиції до колишнього охоронця Віктора Януковича В’ячеслава Заневського про застосування санкції, передбаченої пунктом 1-1 частини першої статті 4 Закону “Про санкції”.