У Казахстані заявили, що не видадуть Україні підозрюваних у нападі на журналіста Садикова

Джерело: казахська служба Радіо Свобода

Астана не збирається видавати Києву підозрюваного у замаху на вбивство казахського опозиційного журналіста Айдоса Садикова. Про це заявив голова сенату парламенту Казахстану, Маулен Ашимбаєв. Рішення він пояснив “загальним принципом”.

“Це загалом не щодо цієї ситуації, а загалом принцип: Казахстан не видає своїх громадян іншим державам”, — заявив він.

Ашимбаєв також заявив, що Астана не має відношення до замаху на Садикова, називаючи подібні заяви “провокацією”. Він додав, що генпрокуратура Казахстану включилася до розслідування і утримує зв’язок з українськими колегами.

” У цій ситуації будь-які заяви про те, що Казахстан був зацікавлений в усуненні журналіста, повністю не відповідають реальності і є прямими провокаціями для того, щоб залучити Казахстан до якихось геополітичних ігор”, — додав Ашимбаєв.

Садиков – відомий критик казахської влади. На своєму YouTube-каналі “Басе”, він називав президента Казахстану російською маріонеткою.

18 червня у Шевченківському районі Києва невідомий із пістолетом підбіг до автомобіля, де перебували казахський Айдос Садиков і його дружина. Чоловік вистрілив у журналіста та втік. Наразі журналіст перебуває у глибокій комі.

У справі про замах на вбивство журналіста фігурують двоє людей, їм оголошені підозри. Обидва втекли з України. Один з підозрюваних сам звернувся до органів внутрішніх справ Казахстану. Інший досі в розшуку.

Станом на 16:00, 23 липня, від початку доби на фронті відбулося 83 бойові зіткнення. Ще тривають бойові зіткнення у 17 локаціях. Ворог продовжує найактивніше атакувати на Покровському напрямку.

У Луцьку двоє дітей випали з вікна будинку. Інцидент стався в одному зі спальних районів міста, коли 5-річна дівчинка та 3-річний хлопчик випали з вікна другого поверху.

Двом посадовцям КП “Київський метрополітен” повідомлено підозру у службовій недбалості через підтоплення тунелів між станціями “Деміївська” та “Либідська” взимку.

Результати масштабного дослідження, у межах якого проаналізували стан здоров’я 4,1 мільйона учасників, свідчать, що надмірна вага може стати причиною понад 30 типів онкологічних захворювань.

Двоє інформаторів ФСБ, які діяли на Одещині, отримали 8 років ув’язнення. Вони розвідували місця базування пунктів управління Сил оборони та штаби командування ЗСУ на півдні. Зловмисників затримали “на гарячому” у квітні під час спецоперації.