У Кенії відбулося наймасштабніше переселення носорогів в історії

Джерело: Independent

До Кенії на трав’янисте плато повернулися носороги, яких там не бачили десятиліттями. Зокрема йдеться про “успішний переїзд” 21 чорного носорога.

За словами місцевих природоохоронців, це найбільше переселення цього підвиду тварин в історії Кенії. Носорогів забрали до приватного заповідника Loisaba Conservancy з трьох інших парків, в яких виявилося недостатньо місць для тварин через “перенаселення”.

Природоохоронці сподіваються, що носороги зможуть пристосуватися на новому місці й у майбутньому це дозволить повернути їхню популяцію до колишнього рівня. Ще десятиліття тому майже усі стада чорних носорогів на території Кенії винищили браконьєри.

“Пройшли десятиліття з тої пори, як носороги бродили тут майже 50 років тому. Їх чисельність сильно постраждала від браконьєрства. Зараз ми зосереджені на тому, щоб омолодити цей ландшафт і дозволити носорогам розмножуватися, прагнучи відновити їхню популяцію до колишньої величі”, – прокоментував менеджер, відповідальний за безпеку Loisaba Conservancy Оле Йанкере.

Він зазначив, що операція з переміщення носорогів тривала 18 днів. Спочатку їх шукали по заповідниках за допомогою гелікоптера, потім, щоб безпечно забрати, усипляли із застосуванням транквілізатора. Не обійшлося без інцидентів: у перші дні операції майже приспаний носоріг впав у струмок. Ветеринарам та рейнджерам довелося тримати його голову над водою за допомогою мотузки, щоб він не потонув, та чекати, поки не подіє препарат.

Як розповіли у видання, деякі з носорогів були перевезені аж з Національного парку Найробі. Тож вони подолали 300-кілометрову подорож, доки не потрапили до нової домівки у Loisaba Conservancy. Інші тварини прибули з парків, розташованих ближче до заповідника.

Зоозахисники зауважили, що носороги у дикій природі люблять простір. Тому, оскільки кількість носорогів у трьох інших парках зросла, місцеві посадовці вирішили переселити деяких з них, сподіваючись, що таким чином тварини почуватимуться щасливішими й з більшою ймовірністю будуть розмножуватися.

Експерт з носорогів Служби дикої природи Кенії Девід Ндере підтвердив, що у популяції носорогів рівень розмноження показово знижується, коли їх стає занадто багато на певній території.

“Забираючи деяких тварин, ми очікуємо, що популяція носорогів на цих територіях збільшиться. А потім ми знову заселимо ту початкову популяцію, що складається щонайменше з 20 тварин, у нові райони”, – пояснив він.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.

Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.