У Кенії викрили мережу, що вербувала людей для участі у війні РФ проти України

Джерело: ВВС

У Кенії врятували понад двадцять осіб після викриття поліцією мережі торгівлі людьми, що обіцяла кенійцям роботу в Росії, а натомість хотіла відправити їх воювати в Україну.

Викриття мережі відбулось після рейду у житловому будинку на околиці кенійської столиці Найробі, де правоохоронці вилучили матеріали для вербування, проїзні документи та листи із пропозиціями про роботу.

Одного підозрюваного, звинувачуваного в координації поїздок жертв до Росії у вересні та жовтні, було затримано. Його доставили до суду, який дозволив утримувати його під вартою протягом десяти днів, поки поліція завершує розслідування.

За словами посадовців, арешт відбувся після скоординованої безпекової операції, в якій брали участь кілька відомств і яка була спрямована проти злочинної мережі, що вимагала великі суми грошей у зневірених кенійських шукачів роботи.

Загалом у квартирі в районі Аті-Рівер було виявлено 22 кенійці, які “очікували на відправлення до Росії”.

Фото: Directorate of Criminal Investigations-Kenya

Поліція заявила, що !таємничий синдикат торговців людьми” заманював кенійців пропозиціями роботи у Москві, після чого відправляв їх воювати на боці російської армії в Україну.

Жертви зізналися, що підписали контракти із неназваною закордонною агенцією із працевлаштування, зобов’язавшись сплатити до 18 тисяч доларів США за візи, проїзд, проживання та інші логістичні витрати. Деякі потерпілі також додали, що вже сплатили аванс у розмірі 1500 доларів.

Згідно з інформацією поліції, після того, як їх завербували, багато кенійців повертаються додому з фізичними та психологічними травмами, а у деяких випадках і зовсім не повертаються. За повідомленнями, нещодавно додому повернулися двоє кенійців, один з них зараз перебуває у лікарні.

Високопосадовець МЗС Кенії заявив, що уряд країни перевіряє повідомлення про кількох громадян, яких, як стверджується, вивезли до Росії і які зараз утримують як військовополонені в Україні.

Представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко повідомив нещодавно ВВС, що громадяни Сомалі, Сьєрра-Леоне, Того, Куби та Шрі-Ланки, серед інших, нині утримуються в українських таборах для військовополонених. Він додав, що “більшість африканських держав виявляють мало інтересу до повернення таких громадян і не бажають приймати їх назад”.

22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.

Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.

У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

Голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов повідомив, що на півострові повністю зупинений продаж пального приватним особам та недержавним підприємствам.

Унаслідок російських обстрілів на Херсонщині за минулу добу загинула одна людина, ще дев’ятеро дістали поранення.