У КНДР посадовці вперше одягли значки з портретом Кім Чен Ина
Джерело: Reuters
Північнокорейські посадовці вперше одягли значки з портретом Кім Чен Ина публічно. Це сталося на 10-му пленумі ЦК Трудової партії восьмого скликання.
Як розповіли в агентстві, посадовці, виступаючи на ключовій зустрічі під головуванням Кіма, очільника правлячої партії КНДР, носили типовий значок із логотипом партії на правому лацкані, а на лівому боці – значок у формі прапора із зображенням обличчя Кім Чен Ина.

Фото: АР
Раніше обов’язковими до носіння були такі ж значки у формі прапора, але з портретами Кім Ір Сена і Кім Чен Іра.
Про створення значків із зображенням Кім Чен Ина стало відомо ще 2013 року. Тоді, під час потепління стосунків між Північною та Південною Кореями, про це повідомили офіційні особи КНДР. Значок було створено на початку 2012 р. у двох варіантах: круглому та квадратному. Його мають носити не тільки посадовці, а й усі жителі Північної Кореї.

Фото: KCNA
Зазначається, що перші значки із засновником КНДР Кім Ір Сеном почали виробляти і поширювати в листопаді 1970 р. Значок із зображенням його наступника, Кім Чен Іра, випустили в лютому 1992-го, з нагоди його п’ятдесятиріччя.
Династія Кімів, яка правила Північною Кореєю з моменту її заснування після Другої світової війни, прагнула зміцнити свою владу, створюючи навколо себе культи особистості.
- Північна Корея розкритикувала спільні військові навчання Південної Кореї, Японії та Сполучених Штатів, проведені цього місяця, заявивши, що такі маневри свідчать про переростання відносин між трьома країнами в “азійську версію НАТО”.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Європейський Союз офіційно оголосив про намір виділити майже 1,9 мільярда євро на військову підтримку України.
У Дніпрі суд виніс вирок жінці, яка намагалася продати свого дворічного сина за мільйон гривень.
На Закарпатті правоохоронці затримали двох чоловіків, які прогулювались селом з радянською символікою. Один із затриманих — священник УПЦ МП.
Національна поліція спільно зі Службою безпеки України викрили чергові схеми ухилення від мобілізації в кількох регіонах країни.
Відеосервіс YouTube заблокував в Україні канали низки підсанкційних осіб, зокрема колишнього радника Офісу президента і блогера Олексія Арестовича.