У КНДР повідомили, чому підірвали дороги, які з’єднували з Південною Кореєю

Джерело: Reuters

У Північній Кореї повідомили, чому на початку тижня підірвали на своїй частині півострова дороги та залізницю, які з’єднували їх з Південною Кореєю.

За даними державних ЗМІ КНДР, національні збори країни внесли правки до конституції відповідно до клятви лідера Кім Чен Ина “відмовитись від об’єднання як від національної ідеї”.

Відтак зазначається, що підрив доріг та залізниці відбувся відповідно до закону, “проти ворожої держави, як вказано у конституції”.

“Шістдесятиметрові ділянки доріг та залізниці на північній стороні кордону тепер повністю заблоковані у межах поетапного повного відділення території від південної. Це неминучий та законний захід, ухвалений відповідно до вимог конституції КНДР, яка чітко визначає Республіку Корея (так у КНДР називають Південну Корею) як ворожу державу”, – мовиться у повідомленні державного інформаційного агентства КНДР.

У ЗМІ додали заяву міністра оборони КНДР, що країна вживатиме подальших заходів для “постійного посилення закритого південного кордону”.

Зауважимо, що Кім Чен Ин ще у січні закликав внести правки до конституції, аби виключити об’єднання з Південною Кореєю, звинувативши сусідів у змові зі США з метою “добитись краху його комуністичного режиму і чіткого визначення його території”.

Минулого тижня під час дводенного засідання Верховних народних зборів КНДР, ймовірно і було внесено ці правки, офіційно визнавши Південну Корею як окрему державу та головного ворога.

Вчені представили результати дослідження нової стратегії лікування діабету 2 типу, яка може значно зменшити або зовсім усунути потребу в інсулінотерапії.

Конституція Північної Кореї тепер визначає Південну Корею як “ворожу державу”, згідно з державними ЗМІ, у першій згадці про нещодавні конституційні зміни.

Україна отримала пільгове фінансування від Канади на суму близько 300 мільйонів доларів США.

Президент США Джо Байден у четвер прямує до Берліна, щоб обговорити вторгнення Росії в Україну та ситуацію на Близькому Сході з лідерами Німеччини, Франції та Великої Британії.

У застосунку Monobank з’явилася функція “Групові витрати”, завдяки якій можна розділити чек між кількома людьми.