У КНДР повідомили про випробування міжконтинентальної балістичної ракети

Джерело: CNN

Північна Корея повідомила, що провела випробування міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) вранці 31 жовтня.

За повідомленням, ракету запустили під “піднятим кутом”, тобто, вона летіла майже вертикально уверх, а не в бік.

За даними Південної Кореї, ракета пролетіла на відстань 1000 км, а в Японії повідомили, що її політ тривав 86 хвилин на висоті близько 7000 кілометрів. Ракета впала у Японське море за межами економічної зони Японії.

“Час польоту був найдовшим зі всіх існуючих. Ймовірно, це була найновіша ракета”, – повідомили у міноборони Японії.

У Південній Кореї припустили, що це могла бути “твердопаливна далекобійна балістична ракета нового типу”. Її запустили з 12-осьової мобільної пускової установки, яку КНДР представила минулого місяця.

Ракети на твердому паливі дають змогу завдати далекобійних ядерних ударів швидше, аніж ракети на рідкому паливі.

За оцінками експертів, твердопаливні МБР стабільніші і їх легше переміщати, що запобігає виявленню ракети перед її запуском, який можна здійснити за кілька хвилин, тоді як запуск МБР на рідкому паливі може тривати кілька годин, що дає змогу завчасно знищити її.

За даними ЗМІ КНДР, під час випробування був присутній лідер Північної Кореї Кім Чен Ин, який назвав його “відповідними військовими діями”.

У США вже засудили випробування вказавши на “грубе порушення кількох резолюцій ООН” і наголосили, що вживатимуть заходів для захисту Сполучених Штатів, Південної Кореї та Японії.

Батіг, який використовував актор Гаррісон Форд у фільмі “Індіана Джонс і останній хрестовий похід” продали на аукціоні за $525 000.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 18 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.

Італійський бренд Loro Piana, що належить LVMH, потрапив під суд за експлуатацію працівників.

Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко повідомила, що Україна і США ведуть детальні переговори щодо угоди, яка передбачає залучення американських інвестицій у виробництво безпілотників в Україні.

Парламент Словенії ухвалив закон, який легалізує евтаназію для невиліковно хворих пацієнтів, який дозволить таким пацієнтам за власним бажанням отримати медикаментозну допомогу для припинення життя.