У КНУ ім. Шевченка та НАУ викладачам заборонили користуватися Telegram

Джерело: НАУ у Telegram та  Інститут масової інформації (ІМІ)

Київський національний університет імені Тараса Шевченка та Національний авіаційний університет (НАУ) запровадили заборону на використання месенджера Telegram у службових цілях.

У КНУ імені Тараса Шевченка заборона набуває чинності з 11 листопада 2024 року. Відповідний наказ підписав ректор Володимир Бугров. Заборона охоплює встановлення, використання месенджера співробітниками університету, а також передачу службової інформації через Telegram.

Водночас структурні підрозділи університету мають припинити використання Telegram-каналів. У закладі також проводять опитування для вибору альтернативного месенджера для комунікації між викладачами та студентами.

У НАУ, згідно з наказом виконувачки обов’язків ректора Ксенії Семенової від 31 жовтня 2024 року, заборонено встановлювати Telegram або використовувати його вебверсію на службових і особистих пристроях, які використовуються для службових цілей. Також обмін службовою інформацією через Telegram більше не дозволяється.

Подібні заходи запроваджено й у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича, де на основі листа Міністерства освіти і науки обмежили використання Telegram у службових комунікаціях, писало “ІМІ“.

Південна Корея зобов’язала власника Facebook Meta Platforms сплатити 21,62 мільярда вон (15,67 мільйона доларів) штрафу через те, що компанія збирала конфіденційні дані користувачів і передавала їх рекламодавцям без законних підстав.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньягу звільнив міністра оборони країни Йоава Галанта, котрий перебував на посаді з грудня 2022 року. Його може замінити глава ізраїльського МЗС Ісраель Кац.

5 листопада прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що власники сонячних панелей, вітрових установок або акумуляторів, зможуть і надалі отримувати житлові субсидії, якщо вартість обладнання не перевищить 150 тисяч гривень.

До кінця 2024 року у Польщі запрацює Український легіон. Перші добровольці підпишуть контракти зі ЗСУ і почнуть навчання на полігонах Польщі під керівництвом інструкторів НАТО.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 листопада. Загалом, від початку цієї доби відбулося 131 бойове зіткнення.