У комітеті Ради шукають баланс у питанні ухилення від мобілізації через догляд

Джерело: пресслужба парламенту

У парламентському комітеті з національної безпеки, оборони та розвідки у межах роботи над законопроєктом про мобілізацію шукають оптимальний спосіб забезпечення людей з інвалідністю необхідним доглядом в умовах воєнного часу. У такий спосіб вони хочуть заблокувати можливість використання такої схеми для ухилення від військової мобілізації.

“Ми почули проблему людей з інвалідністю і тих, хто їх доглядає. Зараз шукаємо формулу, при якій люди з інвалідністю не будуть позбавлені необхідного догляду. З іншого боку, ми маємо перекрити лазівку, якою користуються деякі ухилянти. Вони знаходять людей з інвалідністю, і в однієї такої людини може бути, умовно кажучи, дев’ять доглядачів. Цього не має бути. Повинен бути тільки один доглядач”, — народний депутат, заступник глови профільного комітету, голова постійної делегації України в ПА НАТО Єгор Чернєв,

За словами парламентаря, комітет встановив конкретну мету: виконати вимоги Генерального штабу та Міністерства оборони, одночасно зберігаючи баланс між правами, свободами та справедливістю для всіх громадян. Як тільки законопроєкт буде збалансований — його буде внесено до сесійного залу Верховної Ради, додав Чернєв.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.