У Конгресі анонсували підписання з Україною угоди про надра «у найкоротші терміни»

Джерело: Браян Фіцпатрік/X

3 березня республіканець Браян Фіцпатрік після розмови з главою Офісу президента Андрієм Єрмаком, заявив, що угоду про рідкісноземельні метали підпишуть найближчим часом.

Я щойно мав тривалу та продуктивну розмову тет-а-тет з главою адміністрації президента Зеленського Андрієм Єрмаком. Ми на 100% повертаємо цей поїзд на рейки. Цю угоду про корисні копалини буде підписано в найкоротші терміни, що призведе до міцного довгострокового економічного партнерства між Сполученими Штатами та Україною, і це, зрештою, природно призведе до допомоги у сфері безпеки. Європа повинна буде активізуватися і виконати свою частину, — наголосив член Палати представників США.

Своєю чергою, Єрмак підтвердив розмову, зауваживши про наявність взаєморозуміння між сторонами.

Говорив з членом Палати представників Конгресу США, республіканцем Браяном Фіцпатріком. Обговорювали питання руху до справедливого миру та Угоду про мінерали зі США. Нам потрібне економічне партнерство, обом нашим країнам. Є взаєморозуміння, рухаємося до рішення, яке мають ухвалити лідери наших держав.

Додамо, Трамп заявив, що у вівторок увечері надасть оновлену інформацію про угоду щодо рідкісноземельних металів з Україною, а також сказав, що глава України Володимир Зеленський має бути вдячнішим за підтримку Вашингтона. Також він анонсував “велику ніч”, зазначивши, що звернеться до Конгресу і назвав себе “єдиним президентом”, котрий не віддав ані клаптика української землі путінській Росії.

Раніше радник з нацбезпеки США Майкл Волц заявив, що Адміністрація президента США Дональда Трампа працює для припинення “війни в Україні”. За його словами, домовленість включатиме гарантії безпеки під керівництвом європейців і вимагатиме територіальних поступок від України.

Він вкотре висловив “розчарування” позицією українського президента Володимира Зеленського під час зустрічі в Овальному кабінеті і тим, що угоду про українські копалини так і не підписали. Він пояснив, що “Зеленський має чітко зазначити, що готовий до миру”, додавши, що український глава має “спілкуватись із Вашингтоном та Росією, щоб зупинити цю війну”. Також радник висловив “розчарування” позицією України щодо угоди про корисні копалини, яка б “об’єднала наші економіки і змінила природу допомоги, щоб американські платники податків могли отримати відшкодування”.

Окрім того, спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон опублікував власне відеозвернення, де закликав президента Володимира Зеленського “схаменутися”, перепросити й повернутися до обговорення з Дональдом Трампом угоди щодо рідкісноземельних металів.

Тоді як міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що Вашингтон наразі не розглядає можливість підписання угоди з Україною щодо корисних копалин. Він пояснив, що ключовою умовою для укладення економічної домовленості є прагнення українського керівництва до мирної угоди.

Водночас міністр наголосив, що потенційна угода між США та Україною не повинна зводитися лише до корисних копалин. За його словами, Дональд Трамп прагне створити глибший економічний зв’язок між двома народами, що також стане сигналом для глави РФ.

За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.