У Кремлі поскаржились на «антиросійську» позицію НАТО на саміті у Вільнюсі

Джерело: CNN

Речник Кремля Дмитро Пєсков, коментуючи початок саміту НАТО у Вільнюсі, наголосив, що той демонструє “сильну антиросійську позицію”.

“Йдеться про саміт альянсу, який має яскраво виражений концентрований антиросійський характер. Росію сприймають як ворога, супротивника”, – сказав Пєсков.

За його словами, те, що саміт відбувається біля російського кордону, не так важливо у порівнянні з тим, як альянс демонструє ворожу позицію.

Згадав речник Кремля і про Україну. За його словами, потенційне членство України у НАТО буде “дуже ризикованим для безпеки Європи”. Він звернувся до тих, хто прийматиме рішення щодо України, врахувати всі ризики, пов’язані з цим кроком.

На питання про те, що Туреччина погодила приєднання Швеції до НАТО, Пєсков відповів, що Росія визнає зобов’язання Анкари як члена альянсу, і додав, що, попри розбіжності, між Росією та Туреччиною є сфери взаємного інтересу, важливі для обох країн.

Водночас він наголосив, що, попри намагання Туреччини орієнтуватись на Захід, Європа не хоче приймати Туреччину як рівноцінного партнера.

“Якщо називати речі своїми іменами, то ніхто не хоче бачити Туреччину в Європі”, – сказав Пєсков журналістам, додавши, що Москва має намір надалі розвивати діалог з Анкарою.

Урожай пшениці у 2024 році склав близько 22 млн тонн. Тоді як внутрішнє споживання становить близько 6 млн тонн.

Голова ОВА Олег Синєгубов поінформував, що регіон отримав нові інклюзивні автобуси, придбані за державну субвенцію та місцеві бюджети. Вони забезпечать підвіз учнів для п’яти освітніх закладів у громадах Лозівського і Красноградського районів.

У Національній академії наук Білорусі вирішили скласти списки співробітників, котрим дозволять користуватися Інтернетом на робочому місці. Про це із посиланням на відповідний документ повідомив білоруський учений-хімік Сергій Бесараб.

У Центрі національного спротиву повідомили, що російський депутат оприлюднив унікальну інформацію про втрати росіян та підтвердив використання шкіл як військових баз.

Угорщина за Нідерландами оголосила про намір відмовитися від дотримання міграційних правил Європейського Союзу, повідомив міністр із європейських справ Угорщини Янош Бока.