У Кремлі поскаржились, що США та ЄС тиснуть на Китай щодо російських платежів

Джерело: Reuters

Речник Кремля Дмитро Пєсков заявив, що США та ЄС начебто “безпрецедентно” тиснуть на Китай, аби він став жорсткішим щодо Росії.

У такий спосіб Пєсков прокоментував відмову деяких китайських банків приймати платежі з Росії.

Ще у січні деякі бізнесмени з РФ повідомили про проблеми з розрахунками з банками КНР. США раніше попереджали банки Туреччини та Китаю про санкції за сприяння торгівлі з РФ.

Російська пропагандистська газета “Известия” з посиланням на свої джерела повідомила, що китайські банки Ping An Bank та Bank of Ningbo припинили опрацювання платіжок з РФ у китайській валюті.

У виданні також зазначили, що DBS Bank, Great Wall West China Bank та China Zheshang Bank ввели певні обмеження щодо банківських операцій з Росією.

За словами Пєскова, ситуація з банками Китаю викликала деякі проблеми, однак додав, що їх можна подолати.

“Звичайно, безпрецедентний тиск з боку США і Євросоюзу на КНР триває, зокрема у контексті відносин з нами. Це, звичайно, створює певні проблеми, але не може стати перешкодою для подальшого розвитку наших торговельно-економічних відносин”, – сказав Пєсков на щоденній селекторній нараді з журналістами.

  • Нафтопереробні підприємства Індії будуть отримувати більше нафти зі США після того, як через посилення санкцій проти РФ довелось шукати нові джерела постачання.
  • Сполучені Штати Америки та Туреччина узгодили нову схему дотримання вторинних санкцій, під які підпадають турецькі компанії, що співпрацюють з РФ.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.