У Кремлі поскаржилися на приєднання Вірменії до МКС: назвали рішення «неправомірним»

Джерело: SkyNews

3 жовтня у Кремлі відреагували на новини про те, що парламент Вірменії ратифікував Римський статут Міжнародного кримінального суду, попри погрози з боку Росії.

Цей крок обурив Москву, що вважала Єреван своїм союзником.

У подальших коментарях стосовно ситуації речник Кремля Дмитро Пєсков назвав рішення Вірменії “неправомірним”.

Ми з самого початку сумнівалися, що з точки зору двосторонніх відносин приєднання Вірменії до Римського статуту Міжнародного кримінального суду є правильним, – сказав він журналістам.

Країни під юрисдикцією МКС зобов’язані заарештувати главу РФ Володимира Путіна, якщо він в’їде на територію цих держав через ордер МКС.

Пєсков сказав, що Росія “не хотіла б”, щоб Путін відмовився від візиту до Вірменії, але додав, що до лідерів у Єревані будуть “додаткові запитання”.

Своєю чергою, вірменські посадовці зазначили, що це рішення не має нічого спільного з Росією.

Римський статут був підписаний Вірменією у 1998 році. Наприкінці 2022 року уряд звернувся до Конституційного суду стосовно відповідності документа Головному закону країни. 24 березня КС ухвалив позитивне рішення.

Нещодавно президент Вірменії Ваагн Хачатурян ухвалив рішення відкликати Віктора Біягова з посади постійного та повноважного представника країни в Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) на чолі з РФ.

Зауважимо, публічний розбрат між РФ та Вірменією, однією із найдавніших союзниць, поглиблює сумніви щодо здатності Москви підтримувати та поширювати владу на частини колишнього СРСР.

Довідка. 17 березня досудова палата Міжнародного кримінального суду у Гаазі, юрисдикцію якого Москва не визнає, видала ордер на арешт російського лідера Володимира Путіна у зв’язку з депортацією українських дітей до Росії під час повномасштабної війни проти України. Ще один ордер на арешт видано стосовно уповноваженої з прав дитини при президентові Росії Марії Львової-Бєлової за тим самим звинуваченням.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.