У Криму відбувається зростання безконтрольного видобутку надр — ЗМІ
Джерело: “Крим Реалії”
У Криму, який знаходиться під окупацією, спостерігається небезпечне зростання безконтрольного видобутку природних ресурсів в масштабах, що є надмірними для курортного регіону, що ставить під загрозу його майбутнє, зазначив рух за деокупацію Liberate Crimea.
Активіст, який не бажає називати свого імені з міркувань безпеки, наводить відомості про те, що за останні десять років видобуток вапняку у регіоні значно зросли. За його словами, це великий російський бізнес, що з об’єктивних причин не піддається контролю українськими інстанціями.
Місцеві мешканці Білогірського району повідомляють, що вантажівки, переповнені щебенем, рухаються караванами з кар’єру, не використовуючи брезентові покриття та порушуючи швидкісний режим. На всі скарги приходять відписки, що свідчить про бездіяльність влади.
За словами активіста, надмірний видобуток природних ресурсів створює небезпеку для майбутнього Криму як курортного регіону. Він зауважує, що в таких курортних місцях існують науково обґрунтовані обмеження на видобуток ресурсів, щоб запобігти збиткам, які можуть перевищити економічну вигоду від видобутку.
- Служба безпеки України оголосила про підозру блогеру-колаборанту Борису Рожину, який раніше придумав та поширював термін “ввічливі люди” для позначення російських окупаційних сил у Криму. Нині Рожин виступає за повномасштабну війну Росії проти України та закликає до знищення Харкова.
У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.
Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.
Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.
Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.
22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.