У Китаї біля японської школи чоловік з ножем напав на 10-річного школяра: дитина померла
Джерело: CNN
18 вересня у Китаї чоловік скоїв напад з ножем на учня японської школи. Це не перший такий інцидент за останні місяці.
Інцидент трапився на півдні Китаю, коли хлопець йшов на навчання до школи. За повідомленням МЗС Китаю, на дитину напали за 200 метрів від воріт японської школи у Шеньчжені – мегаполісі, де розташовано багато японських компаній.
нападника одразу затримали, ним виявився 44-річний чоловік. Зараз він перебуває під вартою.
Національність вбитої дитини не розголошується, проте на вебсайті школи, де навчався хлопчик, пише, що туди приймають лише тих, у кого японське громадянство.
“Той факт, що такий підлий вчинок був скоєний проти дитини дорогою до школи, справді викликає жаль”, – сказала глава МЗС Японії Йоко Камікава.
Вона додала, що Японія серйозно ставиться до злочину і “ще раз звернулась до китайської влади” з закликом захищати японських громадян.
Напад стався у роковини інциденту “918”. Мовить про інцидент 1931 року, коли військові Японії підірвали японську залізницю на північному сході Китаю під приводом захоплення регіону.
Цей день у Китаї згадують як початок японського вторгнення, а китайська влада закликає громадян “не забувати це національне приниження”.
Про причину нападу на школяра не повідомляється, та загалом у Китаї зростає ксенофобія і антияпонські наративи, які розпалюють зокрема державні ЗМІ КНР.
Це не перший такий випадок у Китаї. У червні громадянин Китаю скоїв напад на японку та її дитину. Чоловік напав на них з ножем поруч зі шкільним автобусом у Сучжоу, що на сході Китаю. Жертвою цього нападу стала китаянка, водійка автобуса, яка намагалась завадити нападнику.
Після цього інциденту МЗС Японії закликало японські школи у КНР переглянути заходи безпеки.
Напередодні роковин “918” Японія звернулась до МЗС КНР з проханням вжити заходів для захисту японських шкіл, тому вбивство школяра розчарувало японську владу, враховуючи всю ситуацію.
У Китаї наполягають, що займаються розслідуванням справи і продовжать вживати ефективних заходів для безпеки іноземців у КНР.
Публічні напади на іноземців у Китаї були рідкістю, однак останніми місяцями зафіксовано серію таких інцидентів.
за два тижні до нападу на матір з дитиною у Сучжоу, китаєць ножем поранив чотирьох американських викладачів одного з коледжів у Китаї. У МЗС КНР назвало обидва випадки поодинокими інцидентами і не оприлюднило ніякої інформації про мотиви нападників.
- У Китаї сталась пожежа у шкільному гуртожитку. Як наслідок – загинуло 13 учнів, ще один зазнав поранень.
Лідер гурту “Thirty Seconds to Mars” Джаред Лето назвав війну в Україні, розв’язану Росією, “цими проблемами”. Користувачі соцмереж розкритикували артиста.
У Литві 13 жовтня відбувається перший тур парламентських виборів. Виборчі дільниці відкриті з 07:00 до 20:00, а громадяни країни можуть проголосувати виключно за місцем своєї реєстрації.
В Україні триває 963-тя доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 668 тисяч осіб.
Лауреатка Нобелівської премії з літератури 2024 року південнокорейська письменниця Хан Канг вирішила не проводити пресконференцію через конфлікти у світі, серед яких російсько-українська війна.
У Фінляндії в листопаді опублікують новий інтернет-довідник, який міститиме інформацію різних органів влади про підготовку та дії в умовах війни та в інших кризових ситуаціях.