У Китаї оприлюднили результати найбільшого дослідження про постковідний синдром

Джерело: Bloomberg

Китайська академія наук провела дослідження щодо тривалого COVID-19 (постковідного синдрому), згідно з результатами якого щонайменше троє з 10 учасників відчували відповідні симптоми.

У дослідженні взяли участь понад 70 тисяч громадян віком від 18 до 60 років, воно вважається найбільшим у Китаї.

За допомогою онлайн-анкет дослідники протягом року вивчали симптоми постковідного синдрому і статусу інфікування SARS-CoV-2.

Понад 30% опитаних повідомили про втому, 28% заявили про погіршення пам’яті, 18% помітили, що їхня здатність займатися фізичними вправами зменшилася, а майже 17% поскаржились на “мозковий туман”.

Згідно з даними дослідження, вакцинація зменшила ці симптоми на 30%-70%, хоча повторне зараження призводило до більш тяжкого постковідного синдрому.

За словами вчених, жінки частіше страждали від симптомів тривалого COVID-19, проте є відмінності залежно від вікової групи. Розлади сну та біль у м’язах і суглобах більш поширені у літніх людей.

Науковці також виявили, що у жителів північних регіонів Китаю частіше спостерігалися симптоми тривалого COVID-19.

У польській столиці вже майже місяць триває масштабна операція з пошуку собаки на прізвисько Хенек. Пес породи італійський хорт зник 9 червня під час вечірньої прогулянки в районі вулиці Sklepowa. За словами власника тварини Роберта, раніше Хенек ніколи не тікав, навіть у стресових ситуаціях шукав безпеки поруч із людьми. Але того вечора його налякав інший пес – Хенек вирвався з повідця і втік.

Якщо ви щоранку прокидаєтесь розбитими, причина може бути банальною – хронічне недосипання. І хоча іноді справа в серйозніших порушеннях сну, часто ситуацію можна покращити простими побутовими звичками.

Міністр транспорту Росії Роман Старовойт, як повідомляється, вкоротив собі віку після звільнення з посади президентом РФ Володимиром Путіним. Звільнення могло бути пов’язане з провалом відомства під час української операції “Павутина” – масштабної дронової атаки в червні, яка продемонструвала вразливість тилових районів Росії.

Розпочалася 1231-ша доба широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України. Загалом, протягом минулої доби зафіксовано 188 бойових зіткнень.

У Росії змінили закон, який регулює військову службу: тепер до лав армії можна призивати не лише іноземців, але й осіб без громадянства. Відповідні поправки до законів “Про оборону” та “Про військовий обов’язок і військову службу” схвалили Держдума та Рада Федерації. Закон підписав президент РФ Володимир Путін, і він вже офіційно оприлюднений.